Trendy mody dla mężczyzn i jej style

Każdy mężczyzna ma chociaż jedną koszulę w szafie, niektórzy nawet nie wyobrażają sobie bez niej swojej codziennej stylizacji. Noszą ją na różne sposoby, łącząc z dodatkami, które niekiedy mogą zaskakiwać i wzbudzać kontrowersyjne emocje. Ale przecież o to właśnie chodzi, aby przełamywać obowiązujące konwencje oraz odnaleźć swój niepowtarzalny styl.

Na temat męskich koszul istnieje wiele wyobrażeń. Każdy z projektantów posiada swój indywidualny schemat, w oparciu o który powstają nowe wzory i modele. Jej historia rozpoczyna się w Azji Środkowej, kiedy to w czasach koczowniczych plemion mężczyźni nosili coś na wzór dzisiejszych koszul, były to mianowicie lniane tuniki. Moda ewaluowała, koszule się zmieniały, a dzisiaj w niczym nie przypominają tych, od których wszystko się zaczęło. Współczesne trendy mają jeden wspólny mianownik – indywidualność, dlatego też koszule męskie są tak różne i nikogo już nie dziwi, że zakłada się je do krótkich szortów czy też bawełnianej bluzy lub sportowego bezrękawnika. Takie rozwiązania proponuje m.in. sklep C & A

Bezkompromisowa elegancja

Koszule to przede wszystkim szyk, nonszalancja i elegancja, tak postrzega je większość społeczeństwa. Mężczyźni ceniący sobie nienaganny wygląda, a także gustujący w klasyce wybierają koszule proste, pozbawione wszelkich wzorów, najczęściej białe lub w kolorach stonowanych, nierzucających się w oczy. Pierwszoplanową rolę odgrywa idealnie dopasowana marynarka i odpowiednio skrojone spodnie. Uzupełnieniem całości są zazwyczaj krawat, zegarek i wysokiej jakości brązowe lub czarne buty.

Hipsterski luz

Trend bardzo popularny w XXI wieku, mający swoich zwolenników nie tylko wśród mężczyzn młodych, żądnych przygód, kreujących swój indywidualizm i buntujących się przeciw całemu światu. Charakteryzuje się przede wszystkim swobodą, jest połączeniem wygody z troską o najmniejszy szczegół. Koszule również w tym stylu prezentują się nadzwyczaj dobrze, a w asyście luźnych t-shirtów stanowią jeden z ważniejszych elementów hipsterskiego trendu. Są one jednak nieco inne, niż w przypadku tych eleganckich i prostych. Mogą być wykonane z jeansu, flaneli lub bawełny. Dobrze sprawdza się kratka i duża ilość kieszeni, nie można również zapomnieć o wywiniętych rękawach. Z czym je łączyć? Ogrodniczki, spodnie na szelki, luźne swetry, trampki i kolorowe apaszki.

Hipsterzy wywodzą się z życia miejskiego, cenią sobie swobodę i brak jakichkolwiek ograniczeń. Nie boją się eksperymentować oraz czerpać inspiracji z mody lat 60. i 70., łącząc ją z tym, co nowoczesne.

Wyzwolona dusza

Kierunek podobny do tego, w którym zmierza hipster, czyli bunt przeciwko narzucającemu mu zachowaniu społecznemu, oderwanie się od rzeczywistości i ucieczka w indywidualny świat. Różnicy dopatrywać się można w inspiracjach, które są głównym wyznacznikiem kreowania własnego wizerunku. Wyzwolona dusza mężczyzny pragnie zbliżyć się do natury, osiągnąć z nią harmonię, co pokazuje poprzez to, co ma na sobie. Dominują wzory kwiatowe i motywy roślinne. Bezgraniczny luz symbolizuje zwiewna koszula, która zestawiana jest z szortami i bluzami oversize.

Koszule tego typu są od pewnego czasu elementem letnich stylizacji. Wygodne i idealne na słoneczną pogodę.

Młodzieńcza niewinność

Mężczyzna powinien być stanowczy, odpowiedzialny i mieć silny charakter, jednak nikt nie powiedział, że równocześnie nie może być wrażliwy, romantyczny i wyróżniać się niewinnym wyglądem. Połączenie tych wszystkich cech jest przepisem na mężczyznę XXI wieku, który jednocześnie jest męski i intrygujący oraz czuły i troskliwy. Bardzo często to, co w środku przenika na zewnątrz. I tak oto współcześni projektanci kreują styl, który ma przede wszystkim podkreślać tę emocjonalną stronę charakteru. Nie będzie więc niczym zaskakującym to, że częścią takiej stylizacji jest koszula.

W kolorystyce dominują błękity, turkusy i fiolety, a fason ma być prosty, ale podkreślający sylwetkę.

W modzie męskiej dzieje się równie dużo, jak w modzie żeńskiej. Wiele się zmieniło, zmienia i będzie zmieniać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij