Każdy mężczyzna ma chociaż jedną koszulę w szafie, niektórzy nawet nie wyobrażają sobie bez niej swojej codziennej stylizacji. Noszą ją na różne sposoby, łącząc z dodatkami, które niekiedy mogą zaskakiwać i wzbudzać kontrowersyjne emocje. Ale przecież o to właśnie chodzi, aby przełamywać obowiązujące konwencje oraz odnaleźć swój niepowtarzalny styl.

Na temat męskich koszul istnieje wiele wyobrażeń. Każdy z projektantów posiada swój indywidualny schemat, w oparciu o który powstają nowe wzory i modele. Jej historia rozpoczyna się w Azji Środkowej, kiedy to w czasach koczowniczych plemion mężczyźni nosili coś na wzór dzisiejszych koszul, były to mianowicie lniane tuniki. Moda ewaluowała, koszule się zmieniały, a dzisiaj w niczym nie przypominają tych, od których wszystko się zaczęło. Współczesne trendy mają jeden wspólny mianownik – indywidualność, dlatego też koszule męskie są tak różne i nikogo już nie dziwi, że zakłada się je do krótkich szortów czy też bawełnianej bluzy lub sportowego bezrękawnika. Takie rozwiązania proponuje m.in. sklep C & A

Bezkompromisowa elegancja

Koszule to przede wszystkim szyk, nonszalancja i elegancja, tak postrzega je większość społeczeństwa. Mężczyźni ceniący sobie nienaganny wygląda, a także gustujący w klasyce wybierają koszule proste, pozbawione wszelkich wzorów, najczęściej białe lub w kolorach stonowanych, nierzucających się w oczy. Pierwszoplanową rolę odgrywa idealnie dopasowana marynarka i odpowiednio skrojone spodnie. Uzupełnieniem całości są zazwyczaj krawat, zegarek i wysokiej jakości brązowe lub czarne buty.

Hipsterski luz

Trend bardzo popularny w XXI wieku, mający swoich zwolenników nie tylko wśród mężczyzn młodych, żądnych przygód, kreujących swój indywidualizm i buntujących się przeciw całemu światu. Charakteryzuje się przede wszystkim swobodą, jest połączeniem wygody z troską o najmniejszy szczegół. Koszule również w tym stylu prezentują się nadzwyczaj dobrze, a w asyście luźnych t-shirtów stanowią jeden z ważniejszych elementów hipsterskiego trendu. Są one jednak nieco inne, niż w przypadku tych eleganckich i prostych. Mogą być wykonane z jeansu, flaneli lub bawełny. Dobrze sprawdza się kratka i duża ilość kieszeni, nie można również zapomnieć o wywiniętych rękawach. Z czym je łączyć? Ogrodniczki, spodnie na szelki, luźne swetry, trampki i kolorowe apaszki.

Hipsterzy wywodzą się z życia miejskiego, cenią sobie swobodę i brak jakichkolwiek ograniczeń. Nie boją się eksperymentować oraz czerpać inspiracji z mody lat 60. i 70., łącząc ją z tym, co nowoczesne.

Wyzwolona dusza

Kierunek podobny do tego, w którym zmierza hipster, czyli bunt przeciwko narzucającemu mu zachowaniu społecznemu, oderwanie się od rzeczywistości i ucieczka w indywidualny świat. Różnicy dopatrywać się można w inspiracjach, które są głównym wyznacznikiem kreowania własnego wizerunku. Wyzwolona dusza mężczyzny pragnie zbliżyć się do natury, osiągnąć z nią harmonię, co pokazuje poprzez to, co ma na sobie. Dominują wzory kwiatowe i motywy roślinne. Bezgraniczny luz symbolizuje zwiewna koszula, która zestawiana jest z szortami i bluzami oversize.

Koszule tego typu są od pewnego czasu elementem letnich stylizacji. Wygodne i idealne na słoneczną pogodę.

Młodzieńcza niewinność

Mężczyzna powinien być stanowczy, odpowiedzialny i mieć silny charakter, jednak nikt nie powiedział, że równocześnie nie może być wrażliwy, romantyczny i wyróżniać się niewinnym wyglądem. Połączenie tych wszystkich cech jest przepisem na mężczyznę XXI wieku, który jednocześnie jest męski i intrygujący oraz czuły i troskliwy. Bardzo często to, co w środku przenika na zewnątrz. I tak oto współcześni projektanci kreują styl, który ma przede wszystkim podkreślać tę emocjonalną stronę charakteru. Nie będzie więc niczym zaskakującym to, że częścią takiej stylizacji jest koszula.

W kolorystyce dominują błękity, turkusy i fiolety, a fason ma być prosty, ale podkreślający sylwetkę.

W modzie męskiej dzieje się równie dużo, jak w modzie żeńskiej. Wiele się zmieniło, zmienia i będzie zmieniać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ