Tissot Chemin des Tourelles – odświeżona kolekcja eleganckich zegarków szwajcarskich

Tissot w ciągu ostatnich dwóch lat robił furorę serią PRX. Ale pomimo wielkiego sukcesu kolekcji PRX, marka zdecydowanie nie spoczywa na laurach. Dzięki kolekcjom Seastar i Gentleman, Tissot ma dwie bardziej nowoczesne linie, które oferują stylowe zegarki do noszenia na co dzień w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo kolekcja Heritage oferuje czasomierze, które są świetnym hołdem dla klasycznych modeli Tissot. A jeśli chodzi o bardziej klasycznie stylizowane zegarki, Tissot oferuje więcej opcji. Jedną z nich jest kolekcja Chemin des Tourelles. Tissot niedawno zaktualizował tę linię i oferuje modele w wielu rozmiarach z szeroką gamą kolorów tarcz, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oto najważniejsze informacje o Chemin des Tourelles. Tissot.

Nowa kolekcja zegarków Chemin des Tourelles!

Chemin des Tourelles może nie być pierwszą kolekcją, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o Tissot. Większość fanów zegarków interesuje się kolekcjami PRX, Seastar i Heritage. Niemniej jednak jest to jedna z najstarszych linii w katalogu Tissot. Nazwa zegarków pochodzi od ulicy, na której w 1907 roku powstała oryginalna fabryka Tissot. Ta klasycznie stylizowana kolekcja otrzymała teraz stylową aktualizację swojego projektu i mechanizmów. Rezultatem aktualizacji jest atrakcyjna serie dla każdego, kto szuka codziennego zegarka inspirowanego stylem vintage o wyrafinowanym i eleganckim wyglądzie. W porównaniu do poprzedniej serii nowa aktualizacja zapewnia, że kolekcja Chemin des Tourelles spełnia nowoczesne standardy projektowe i technologiczne.

tissot-chamin-des-tourelles-pasek.jpg

Ponadczasowy Wygląd zegarków Chemin des Tourelles

Zaktualizowana kolekcja Chemin des Tourelles jest skierowana zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Zegarki Tissot z tej serii dostępne są w trzech różnych rozmiarach – 34 mm, 39 mm i 42 mm. Z kolorowymi paskami i bardziej zabawnymi tarczami, modele 34 mm są wyraźnie skierowane do kobiet. Modele 39 mm świetnie pasują zarówno mężczyznom, jak i kobietom, podczas gdy modele 42 mm najprawdopodobniej przemówią do mężczyzn z większymi nadgarstkami. Mimo to istnieje wersja 34 mm ze srebrną tarczą na bransolecie, która może być idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn o mniejszym rozmiarze nadgarstka. Jest to więc zdecydowanie przypadek, w którym Tissot oferuje serię z czymś dla każdego.

Nowa kolekcja składa się w sumie z 15 modeli. Zauważalna zmiana występują w kształcie koperty dla wszystkich rozmiarów. Koperty zostały przeprojektowane i mają krótsze, smuklejsze występy. Ich zakrzywiony profil jest podkreślony przez kopułową ramkę i szafirowe szkiełko. Boki koperty mają szczotkowaną górną połowę i polerowaną dolną połowę, co zapewnia dodatkowe wyrafinowanie i głębię.

Tissot zaktualizował również projekty tarcz. Nowe tarcze mają zakrzywiony profil, a ich obrzeża są lekko nachylone w dół. Znaczniki godzin również opadają na krawędziach. Dodatkowo wskazówki zostały zmienione z pałeczkowych na bardziej charakterystyczne lancetowate. Podstawowe kolory to srebrny, ciemnoszary, zielony, niebieski i kość słoniowa. Niestety, nie każdy kolor jest dostępny w każdym rozmiarze. Przykładem jest piękna tarcza w kolorze kości słoniowej, która jest dostępna tylko w rozmiarze 42 mm. 

tissot-chamin-des-tourelles-blue.jpg

Jaki mechanizm znajdziemy w Tissot Chemin des Tourelles?

Po odwróceniu zegarka Tissot wyraźnie widać mechanizm przez tył koperty. Wszystkie rozmiary są napędzane tym samym mechanizmem: Tissot Powermatic 80.111. Powermatic 80 to wspólny mechanizm Swatch Group, z którego korzysta wiele marek w swojej dostępnej ofercie. Tissot wykorzystuje go w różnych zegarkach w swoim katalogu, w tym w kolekcjach PRX i Gentleman.

Jednak w porównaniu do tych dwóch kolekcji, wersja napędzająca kolekcję Chemin des Tourelles jest nieco inaczej wykończona. Mówiąc dokładniej, rotor jest nieco inny, z dwoma małymi wycięciami i mniej wyszukanym wykończeniem. Automatyczny mechanizm pracuje z prędkością 21 600 Vph i zapewnia 80-godzinną rezerwę chodu. Ta najnowsza wersja mechanizmu jest również wyposażona w antymagnetyczną sprężynę włosową Nivachron.

tissot-chamin-des-tourelles-dekiel.jpg

Postaw na szwajcarską legendę Tissot

Wielu ekspertów uważa, że Tissot wykonał dobrą robotę, aktualizując swoją serię Chemin des Tourelles. Podczas gdy zegarki te najprawdopodobniej nie będą pierwszym wyborem zagorzałych fanów, jest to świetna oferta na szerszego grona odbiorców, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ceny i fascynującą historię marki. W tej cenie otrzymujesz zegarek, który spełnia wiele wymagań. Nie mam wątpliwości, że ta zaktualizowana kolekcja Chemin des Tourelles szybko trafi do właściwych klientów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij