Skuteczne sposoby na szybkie sprzątanie z chemią gospodarczą

Skuteczne sposoby na szybkie sprzątanie z chemią gospodarczą

Sprzątanie nie jest ulubioną czynnością, jednak wiedząc jak szkodliwe dla zdrowia są bakterie i grzyby, dbamy o czystość w naszych domach i mieszkaniach. Ponieważ chcemy aby było czysto, ale nie chcemy na to czynność poświęcać zbyt wiele czasu, szukamy skutecznej chemii gospodarczej, która pozwoli pozbyć się brudu i kurzu szybko i bez wysiłku.

Sprzątanie nie musi być ogromnym wysiłkiem

Zwłaszcza sprzątanie kuchennego sprzętu AGD sprawia duże problemy. Wyczyszczenie kuchenki mikrofalowej czy piekarnika jest nie lada wyzwaniem, a długotrwałe szorowanie przy pomocy uniwersalnych środków nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Są jednak produkty, które pozwolą wykonać to szybko i dokładnie. Specjalne preparaty w sprayu do mycia piekarnika zawierają substancje czynne rozpuszczające nawet bardzo uporczywy brud. Można wybrać również takie, które są ekologiczne i w swoim składzie posiadają jedynie naturalne składniki. W przypadku kuchenki mikrofalowej i piekarnika można wykorzystać również pewne triki, które pozwolą skutecznie i bez poświęcania długiego czasu pozbyć się tłuszczu z kuchenki czy piekarnika. Pomocny może być roztwór stworzony z dobrej jakości płynu do mycia naczyń, a także sody oczyszczonej i wody. Nałożenie takiej pasty trwa zaledwie chwilę, potem należy ją pozostawić na kilka godzin lub na całą noc, a następnie zebrać pastę przy pomocy gąbki. Na koniec wystarczy włożyć do środka miskę z wodą i kilkoma łyżkami octu i włączyć urządzenie. Potem już potrzebny jest tylko ręcznik papierowy aby zebrać pozostałości wilgoci. W ten sposób przy pomocy chemii gospodarczej i środków używanych do gotowania można pozbyć się uporczywego brudu.

Chemia gospodarcza do udrażniania rur

Codzienne gotowanie i zmywanie sprawia, że rury w zlewozmywaku bardzo szybko mogą zapchać się z powodu resztek jedzenia, czy włosów, które wpadną do odpływu. Stojąca woda jest problemem, dlatego po pozbyciu się powierzchniowych resztek należy użyć granulek do udrażniania rur, które w kilka chwil poradzą sobie z uciążliwym brudem, a nam pozostanie jedynie spłukanie zlewozmywaka. Kierowanie się według zaleceń producenta pozwoli uniknąć podrażnień oczu i układu oddechowego. Nie ma szybszego sposobu na oczyszczanie rur kanalizacyjnych, jednak bezwzględnie trzeba pamiętać o przechowywaniu tego typu środków w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zabezpieczanie różnych powierzchni dzięki odpowiednim preparatom

Czyszczenie gresu podłogowego, a także pielęgnacja parkietu może być prawdziwą udręką. Na szczęście jest chemia gospodarcza, która może skutecznie pomóc w ochronie materiału. Preparaty do gresu tworzą dodatkową warstwę ochronną a także uwydatniają jego wykończenie w połysku lub macie, w zależności od wybranego środka. Pielęgnacja podług drewnianych wymaga użycia preparatów zawierających woski i oleje, które tworzą warstwę ochronną przed gromadzeniem się wilgoci i nadają jej właściwości higroskopijne. Szczególnej atencji wymagają również uchwyty i klamki wykonane z mosiądzu czy srebra. Specjalne preparaty zawierające substancje czynne, zabezpieczają powierzchnię materiału przed zmianą barwy i zachodzeniem. Można zapomnieć o długotrwałym szorowaniu okien z kiepskim efektem i smugami. Kiedyś z tym problemem radzono sobie używając czarno-białych gazet. Dziś również wiele osób stosuje takie metody, jednak przy obecnych płynach do mycia szyb, nie pozostawiających smug, wystarczy użyć do polerowania zwykłej szmatki, choć wybranie tej z mikrofibry, zapewni jeszcze lepszy efekt.

Wybór odpowiedniej chemii gospodarczej może znacząco ułatwić życie. Dzięki temu sprzątanie jest szybsze, a powierzchnia lepiej zabezpieczona przed brudem i kurzem, bakteriami i grzybami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij