Sprzątanie nie jest ulubioną czynnością, jednak wiedząc jak szkodliwe dla zdrowia są bakterie i grzyby, dbamy o czystość w naszych domach i mieszkaniach. Ponieważ chcemy aby było czysto, ale nie chcemy na to czynność poświęcać zbyt wiele czasu, szukamy skutecznej chemii gospodarczej, która pozwoli pozbyć się brudu i kurzu szybko i bez wysiłku.

Sprzątanie nie musi być ogromnym wysiłkiem

Zwłaszcza sprzątanie kuchennego sprzętu AGD sprawia duże problemy. Wyczyszczenie kuchenki mikrofalowej czy piekarnika jest nie lada wyzwaniem, a długotrwałe szorowanie przy pomocy uniwersalnych środków nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Są jednak produkty, które pozwolą wykonać to szybko i dokładnie. Specjalne preparaty w sprayu do mycia piekarnika zawierają substancje czynne rozpuszczające nawet bardzo uporczywy brud. Można wybrać również takie, które są ekologiczne i w swoim składzie posiadają jedynie naturalne składniki. W przypadku kuchenki mikrofalowej i piekarnika można wykorzystać również pewne triki, które pozwolą skutecznie i bez poświęcania długiego czasu pozbyć się tłuszczu z kuchenki czy piekarnika. Pomocny może być roztwór stworzony z dobrej jakości płynu do mycia naczyń, a także sody oczyszczonej i wody. Nałożenie takiej pasty trwa zaledwie chwilę, potem należy ją pozostawić na kilka godzin lub na całą noc, a następnie zebrać pastę przy pomocy gąbki. Na koniec wystarczy włożyć do środka miskę z wodą i kilkoma łyżkami octu i włączyć urządzenie. Potem już potrzebny jest tylko ręcznik papierowy aby zebrać pozostałości wilgoci. W ten sposób przy pomocy chemii gospodarczej i środków używanych do gotowania można pozbyć się uporczywego brudu.

Chemia gospodarcza do udrażniania rur

Codzienne gotowanie i zmywanie sprawia, że rury w zlewozmywaku bardzo szybko mogą zapchać się z powodu resztek jedzenia, czy włosów, które wpadną do odpływu. Stojąca woda jest problemem, dlatego po pozbyciu się powierzchniowych resztek należy użyć granulek do udrażniania rur, które w kilka chwil poradzą sobie z uciążliwym brudem, a nam pozostanie jedynie spłukanie zlewozmywaka. Kierowanie się według zaleceń producenta pozwoli uniknąć podrażnień oczu i układu oddechowego. Nie ma szybszego sposobu na oczyszczanie rur kanalizacyjnych, jednak bezwzględnie trzeba pamiętać o przechowywaniu tego typu środków w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zabezpieczanie różnych powierzchni dzięki odpowiednim preparatom

Czyszczenie gresu podłogowego, a także pielęgnacja parkietu może być prawdziwą udręką. Na szczęście jest chemia gospodarcza, która może skutecznie pomóc w ochronie materiału. Preparaty do gresu tworzą dodatkową warstwę ochronną a także uwydatniają jego wykończenie w połysku lub macie, w zależności od wybranego środka. Pielęgnacja podług drewnianych wymaga użycia preparatów zawierających woski i oleje, które tworzą warstwę ochronną przed gromadzeniem się wilgoci i nadają jej właściwości higroskopijne. Szczególnej atencji wymagają również uchwyty i klamki wykonane z mosiądzu czy srebra. Specjalne preparaty zawierające substancje czynne, zabezpieczają powierzchnię materiału przed zmianą barwy i zachodzeniem. Można zapomnieć o długotrwałym szorowaniu okien z kiepskim efektem i smugami. Kiedyś z tym problemem radzono sobie używając czarno-białych gazet. Dziś również wiele osób stosuje takie metody, jednak przy obecnych płynach do mycia szyb, nie pozostawiających smug, wystarczy użyć do polerowania zwykłej szmatki, choć wybranie tej z mikrofibry, zapewni jeszcze lepszy efekt.

Wybór odpowiedniej chemii gospodarczej może znacząco ułatwić życie. Dzięki temu sprzątanie jest szybsze, a powierzchnia lepiej zabezpieczona przed brudem i kurzem, bakteriami i grzybami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ