Przegląd pomysłów na zorganizowanie konferencji i bankietu firmowego

Zorganizowanie udanego bankietu firmowego to nic prostego. Może wydawać Ci się, że wystarczy tylko zamówić dobry catering – to także nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza przy tak dużym wyborze. Przed Tobą stoi jednak wiele zadań i wyborów do dokonania.

Bankiet angielski – mobilni goście i mniej problemów organizacyjnych

Jeśli szykujesz bankiet, musisz zdecydować się na konkretną formę imprezy. Jedną z nich jest tak zwany bankiet angielski, który jest obecnie niezwykle popularny. To odmiana obiadu, dlatego takie formy bankietu wybiera się zwłaszcza wtedy, gdy spotkanie firmowe odbywa się w trakcie dnia. Króluje tam bufet i niewielka ilość stolików. Goście mogą swobodnie przemieszczać się, a nad całą imprezą pieczę trzymają organizatorzy, nie zaś kelnerzy i obsługa, której jest bardzo mało. To łatwy i stosunkowo niedrogi bankiet.

Bankiet zasiadany – tradycja i wygoda

Jak możesz się domyślić, zasiadany bankiet jest trochę trudniejszy do przygotowania. Potrzebujesz dużej przestrzeni, stołów i krzeseł dla wszystkich gości, a także kelnerów, którzy będą zajmować się obsługiwaniem zaproszonych. Musisz zadbać o kolejność serwowanych dań oraz odpowiednią oprawę. Jednak w tym powinna pomóc Ci odpowiednia restauracja z kuchnią polską. Warszawa jest doskonałym miejscem, by znaleźć restaurację z dużym doświadczeniem eventowym. Tego typu imprezy przygotowuje się z okazji otwarcia targów bądź jubileuszu firmy.

Bankiet amerykański – pół na pół

Jeśli szukasz czegoś, co okaże się połączeniem obu powyższych stylów bankietowych, wybierz bankiet amerykański. Tutaj stoły są umieszczone pod ścianą lub na środku sali. Niektóre posiłki podawane są przez kelnerów, inne zaś rozmieszczone bezpośrednio na stołach. Goście mają wybór, mogą zmieniać miejsca, a sama atmosfera jest znacznie luźniejsza, niż w przypadku bankietu zasiadanego. To dobry pomysł na zorganizowanie imprezy pod koniec konferencji.

Wybór nie jest łatwy – zorganizowanie bankietu to naprawdę ciężka praca i dużo logistyki. Jednak już samo zdecydowanie się na rodzaj bankietu pomoże Ci w odpowiednim pokierowaniu dalszymi pracami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij