Pedicure krok po kroku

W sezonie wiosennym, a także w sezonie letnim każda z Pań szczególnie chętnie dba o swoje stopy. Jest to czas, kiedy bardzo często chodzimy w odkrytym obuwiu i tym samym pragniemy, aby nasze stopy wyglądały idealnie. Z pewnością doskonały wygląd stóp gwarantują nam zadbane paznokcie. Jednak czy możemy we własnym zakresie zrobić przyciągający wzrok pedicure?

Pedicure krok po kroku

Bardzo wiele kobiet często udaje się do salonów kosmetycznych, w celu skorzystania z usługi pedicure. Malowanie paznokci u stóp staje się coraz bardziej popularne. Jednak musimy mieć świadomość, iż często wizyty w salonie kosmetycznym nie należą do najtańszych. Jeżeli nie stać nas na systematyczne odwiedzanie salonu, powinniśmy pamiętać, iż doskonały pedicure można wykonać w swoim domu. Przede wszystkim powinniśmy zakupić lakiery dobrej jakości. Nie mogą być to produkty z najniższej półki. Warto wydać na lakier kilkanaście złotych, ponieważ wówczas mamy pewność, iż będzie prezentował się na naszej płytce paznokciowej doskonale. Należy również posiadać zmywacz do paznokci, koniecznie taki, który w swoim składzie nie zawiera acetonu. Również nie możemy zapomnieć o pilnikach gruboziarnistych oraz drobnoziarnistych. Bardzo przydatne będą również pilniki papierowe. Także warto zakupić specjalne separatory do paznokci u stóp. Jeżeli już skompletowaliśmy całe wyposażenie, możemy przystąpić do pracy. Jednak na czym tak dokładnie polega zabieg pedicure?

Warto wiedzieć, iż pedicure nie różni się niczym szczególnym od manicure. Jedyną różnicą jest fakt, iż pedicure wykonywany jest na paznokciach u stóp. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać podczas tego zabiegu, jest odtłuszczenie płytki paznokciowej. W tym celu powinniśmy zmyć pozostałości lakieru zmywaczem bez acetonu. Kolejno warto nadać pożądany kształt naszym paznokciom, początkowo używając pilnika gruboziarnistego i polerując na końcowym etapie pilnikiem drobnoziarnistym. Także warto pamiętać o użyciu pilnika papierowego, dzięki któremu idealnie wypolerujemy płytkę paznokciową. Jeżeli już wykonamy wspomniane czynności, powinniśmy przystąpić do nakładania odżywki lub też lakieru utwardzającego płytkę paznokciową. Aby nakładanie lakieru było prostsze, możemy oddzielić palce u stóp specjalnymi separatorami. Jeżeli nałożona warstwa dokładnie wyschnie, możemy przystąpić do nakładania pierwszej warstwy lakieru w wybranym kolorze. Kolejno należy odczekać minimum 15 minut i nałożyć kolejną warstwę, aby nasz kolor utrzymał się jak najdłużej. Całość należy pokryć bezbarwnym lakierem, który przedłuży trwałość kolorowego lakieru i nada paznokciom doskonały blask. Możemy również w końcowym etapie posmarować stopy kremem nawilżającym, aby osiągnąć atrakcyjny efekt.

Zrób pedicure sama!

Wykonanie pedicure w zaciszu domowym wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy jedynie wiedzieć, jakie narzędzia są nam niezbędne do pracy. Warto malować paznokcie u stóp w domu, ponieważ obecnie pojawiło się bardzo wiele nowych technik (przykładowo malowanie paznokci na wodzie), dzięki którym możemy osiągnąć efekt bardzo zbliżony do wyglądu paznokci wprost z salonu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij