Ochronna tarcza dla skóry jak działają filtry UV?

W porze letniej kobiety o wiele chętniej wystawiają swoje ciało na słońce. Zimowe miesiące bywają okrutne, dlatego nic dziwnego, że tyle kobiet z utęsknieniem czeka na nadejście lata. Słoneczne kąpiele bywają niebezpieczne, zwłaszcza jeśli tego typu czynności wykonujemy bez żadnej ochrony. Pamiętajmy więc o dobrym przygotowaniu się, ponieważ tylko wtedy nasza skóra będzie w maksymalny sposób chroniona.

Słońce jest bardzo ważne dla samej skóry, ponieważ to właśnie z promieni słonecznych czerpiemy witaminę D 3, która w praktyce odpowiada za wzmocnienie kości i zębów. Dodatkowo też oddziaływanie słońca wpływa na naszą sylwetkę, dzięki czemu jesteśmy w stanie zachować szczupły wygląd, ponieważ słońce pobudza procesy związane z metabolizmem organizmu. Światło słoneczne to również skuteczny antydepresant i w dodatku całkowicie naturalny, więc nic dziwnego, że to właśnie w porze letniej najbardziej dopisuje nam humor.

Opalenizna bez kłopotów

Najważniejszą zaletą samego słońca jest piękna opalenizna, która tworzy się bezpośrednio na skórze osoby opalającej się zbyt intensywnie. Sztuczna próba stworzenia takiej opalenizny okaże się mało skuteczna, ponieważ nawet w solarium nie osiągniemy takie efektu co w słonecznym świetle.

Pamiętajmy jednak, że nadmierny kolor opalenizny świadczy o tym, że nasz organizm zaczął się bronić przed negatywnym działaniem promieni UV. Jeśli będziemy nadmiernie naświetlać skórę, to może się okazać, że w przyszłości zachorujemy na raka skóry. Ryzyko jest naprawdę duże, dlatego powinniśmy zastosować odpowiednie kosmetyki, które będą w stanie wytworzyć ochronną tarczę i chronić nas przed negatywnym działaniem wspomnianych promieni UV. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zwiększone ryzyko wystąpienia nowotworu. Zbyt duża ilość promieniowania przyspiesza proces starzenia skóry, co może się przełożyć na poważne zaczerwienienie lub nawet uszkodzenie skóry.

Sprawdzajmy jakość kremu

Jeśli chcemy korzystać z uroków słońca, to powinniśmy bezwzględnie postawić na kompleksową ochronę. Kremy z filtrem oraz wiele innych balsamów nie tylko łagodzą skutki podrażnienia skóry, ale także przekładają się na realną ochronę, przed niebezpiecznym promieniowaniem, niwelując oddziaływanie promieni UV na naszą skórę.

Warto zauważyć, że ogólne promieniowanie pochodzące od słońca dzielimy na trzy różne grupy, dlatego trzeba zwracać bezpośrednio uwagę przy zakupie takich środków, aby kupić właściwy środek, który rzeczywiście będzie pomocny. To bardzo ważny szczegół, bez którego nie powinniśmy wybierać się na plaże, zwłaszcza jeśli rzeczywiście chcemy chronić nasze ciało.

Dzieci podatne na promieniowanie słoneczne

Wysokie filtry UV sprawdzają się dobrze zwłaszcza w przypadku dzieci. Pamiętajmy, że tego typu ochrona zabezpiecza skórę malucha przed bezpośrednim działaniem promieni UV na skórę, co jest ważne, ponieważ skóra dziecka jest o wiele bardziej podatna na działanie samego promieniowania. Co jakiś czas należy smarować skórę kremem lub balsamem, aby przedłużyć działanie ochrony.

Jeśli zdarzy nam się o tym zapomnieć, skóra może być niewłaściwe chroniona, przez co dojdzie do jej przesuszenia, co może prowadzić do podrażnienia, a nawet pieczenia. Warto więc dzisiaj pomyśleć o takim solidnym zabezpieczeniu, ponieważ tylko w taki sposób jesteśmy w stanie realnie zadbać o wygląd naszego ciała, bez nieprzyjemnych konsekwencji płynących z promieniowania słonecznego. Zdrowa skóra jest najważniejsza i właśnie z takim podejściem powinniśmy dzisiaj udać się na plaże, słońce jest dla ludzi, ale potrzebny jest umiar.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij