Najczęściej popełniane błędy w makijażu — sprawdź czy ich nie popełniasz

Najczęściej popełniane błędy w makijażu — sprawdź czy ich nie popełniasz

Każdej kobiecie zdarza się popełnić błąd w makijażu. Najważniejsze to poznać, na jakim etapie malowania wystąpił i raz na zawsze go wyeliminować. Niektóre kobiety są świadome tego, że malują się w nieodpowiedni sposób lub nieadekwatny do typu urody czy kształtu twarzy. Są też takie, które nie dostrzegają żadnych błędów w codziennym makijażu. W poniższym artykule prezentujemy najczęstsze wpadki makijażowe. Dowiedz się, czy tobie też się one zdarzają.

Błędy w makijażu – podkład do twarzy

Niewątpliwie najwięcej błędów polega na nieodpowiednim dobraniu podkładu do twarzy, którego kolor nie współgra z naturalną karnacją. Za ciemny podkład jest najbardziej widoczny, gdyż tworzy się wtedy tzw. efekt maski, który bardzo różni się od koloru szyi. Ważną sprawą jest także stosowanie umiaru w jego aplikowaniu na twarz. Wiele kobiet nakłada go zdecydowanie za dużo, osiągając nienaturalny efekt. Do tego, jeśli dodatkowo zostanie od jeszcze przypudrowany, wówczas zamiast profesjonalnie wykończonego makijażu, dodaje się sobie lat. Pomocne wskazówki odnośnie tego, jak dobrać podkład do cery podpowie Ci artykuł na Normalna.pl.

Konturowanie twarzy i róż

Kolejnym najczęściej popełnianym błędem jest niewłaściwe konturowanie twarzy. Efekt ten ma na celu optyczne wysmuklenie i uwidocznienie jej największych walorów. Nieumiejętnie przeprowadzona technika i złe nałożenie kosmetyku sprawia wrażenie, jakby kobieta była pokryta barwami wojennymi i sprawia, że cera wygląda na zmęczoną. To samo dotyczy różu na policzkach. Chcąc nadać sobie naturalnych rumieńców, panie nakładają go za dużo lub o zbyt intensywnym odcieniu sprawiającym wrażenie sztucznego. Ponadto często sięgają po niego panie o problemach skórnych, przez co jeszcze bardziej je uwidaczniają.

Makijaż oczu – kreski

Wiele kobiet pragnie podkreślić swoje spojrzenie, malując na powiekach kreski. Jednak nie każdy układ oczu jest dostosowany do kresek, gdyż uwidaczniają opadające powieki. Na tym polu bardzo często dochodzi do błędów przejawiających się w za cienkich, za grubych lub krzywych kreskach. Niekiedy zamiast zwykłych czarnych eyelinerów kobiety sięgają po kolorowe albo brokatowe. Ogólnie nie ma w nich nic złego, pod warunkiem, że dostosowane są do koloru oczu oraz typu urody. Niestety zdarza się to rzadko.

Jak unikać błędów w makijażu?

Błędy w makijażu to nie tylko fatalny efekt, ale to też problemy skórne i pojawianie się niedoskonałości. Kosmetyki powinny być dopasowane do typu skóry oraz cery. W przypadku podkładu, różu czy pudru ważne jest dobranie odpowiedniego odcienia. W przypadku niedoskonałości wówczas lepszym rozwiązaniem jest rozświetlacz lub puder brązujący. Ponadto ważne jest, aby nauczyć się właściwie aplikować kosmetyki do makijażu. Jest to ważne z tego względu, jeśli chce się uniknąć efektu maski i nadprogramowej ilości podkładu, korektora czy tuszu do rzęs. Zbyt duża ilość kosmetyku powoduje powstawanie bruzd i uwidacznia wszystkie niedoskonałości cery. Istotny jest też kierunek nakładania, tj. zaczynając od ucha, kierując się w stronę policzka i delikatnie zmierzając ku górze. Ważną rolę odgrywają też odpowiednie akcesoria do makijażu. Wymagają one oczywiście właściwej pielęgnacji, czyszczenia oraz dokładnego wysuszenia. Dzięki temu unika się bakterii, które mogłyby pogorszyć stan skóry.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij