Na co trzeba zwracać uwagę przy stosowaniu waporyzatora?

Waporyzatory (zwane również vaporizerem) z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne. Wiele ludzi wciąż nie wie do czego tak naprawdę one służą, dlatego nie spostrzegają jak bardzo są one użyteczne. Są lepszą alternatywą dla zwykłych papierosów, ponieważ w dymie tytoniowym można znaleźć ponad 1500 razy więcej substancji szkodliwych niż w dymie z waporyzatora.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Vapuj

W przypadku palenia tytoniu musimy liczyć się ze zszarzałą cerą, żółtymi zębami, paznokciami czy zwiększonym ryzykiem na zachorowanie na raka płuc lub krtani. Waporyzatory nie powodują takich konsekwencji. Pod względem zdrowia czy ekonomii, bez wątpliwości wygrywa waporyzator.

Działanie waporyzatora

Kannabinoidy (czyli organiczne związki chemiczne np. marichuany) ogrzewane są do indywidualnej temperatury wrzenia. Wówczas uwalniają się duże ilości dymu, następuje odwodnienie pąków dzięki czemu uwalnia się cała esencja bez podpalania. Powoduje to brak możliwości zmieszania się z powietrzem co za tym idzie, nie wytwarzają się nowe szkodliwe substancje. Związki chemiczne które są bezpośrednio związane z paleniem pąków są całkowicie eliminowane.

Korzyści

Poprawa jakości zdrowia płynąca z przerzucenia się na waporyzatory jest z pewnością najlepszym i najważniejszym skutkiem który z tego płynie. Zmianę może zauważyć również w naszym wyglądzie, nasze paznokcie przestają być żółte i rosną szybciej, skóra jest bardziej sprężysta i nawodniona.

Przestajemy być przesiąknięci dymem tytoniowym. Znika żółć z naszych zębów na skutek dobroczynnego działania pary. Nie wytwarzają się nowe, szkodliwe związki chemiczne (związane bezpośrednio z paleniem pąków). Jest to ekologiczne, tanie i wygodne. Nie wymaga posiadania zapalniczki, popielniczki czy pozwolenia na palenie w danym miejscu.

Zapach jest dużo mniej intensywny niż w przypadku tradycyjnych papierosów, nasze ubrania, meble czy samochody przestają być przesiąknięte zapachem dymu. Nie ma ryzyka przypadkowego podpalenie domu, lasu czy włosów, ponieważ tutaj nie ma potrzeby używania zapalniczki. Urządzenie jest bardzo dyskretne, w przeciwieństwie do zwyczajnych papierosów. Dostaniemy je z łatwością choćby pod tym adresem: https://vapuj.pl/vaporizery-waporyzatory.html.

Finanse

Nie ulega żadnej wątpliwości, że waporyzatory są dużo tańsze od papierosów. Są one wielorazowego użytku co pozwala na korzystanie z nich latami. Trzeba jedynie co jakiś czas dokupywać pąki. Podczas tradycyjnego palenia bardzo dużo związków zawartych w papierosie, ulatuje w powietrze czy tego chcemy czy nie. Waporyzator natomiast zachowuje większość związków chemicznych.

Jeżeli takie samoczynne spalanie się suszu zajmuje 30% pełnego czasu poświęconego przez pacjenta lub miłośnika zioła na palenie, powoduje to naprawdę znaczące straty. Waporyzator zachowuje również znaczącą część THC zawartego w suszu. Koszt waporyzatora zwraca się po zaledwie 8 miesiącach.

Jak używać waporyzatorów?

– Urządzenie włączamy i ustawiamy na odpowiednią temperaturę wrzenia.
– Susz mielimy za pomocą młynka i umieszczamy w bańce młynka.
– Następnie umieszczamy bańkę w urządzeniu nagrzanym do odpowiedniej temperatury.
– Rozpoczynamy proces inhalacji, przed wdechem z inhalatora, wykonujemy zwyczajny wdech i wydech.
– Temperaturę możemy obniżyć wdechem maksymalnie do 180 stopni Celsjusza, w przeciwnym razie może dojść do podrażnienia naszych dróg oddechowych. Dlatego wykonujemy spokojne wdechy.
– Po wdechu zatykamy ustnik palcem (żeby dym się nie wydobywał) i czekam by urządzenie nagrzało się znowu do temperatury 220 stopni Celsjusza. Można również wyjąć bańkę, odczekać chwilę aż urządzenie ponownie się nagrzeje, ponownie wkładamy i wykonujemy wdech.
– czynność powtarzamy

Nigdy nie wdychamy pełnym wdechem gazu z inhalatora, powinny to być zwykłe, spokojne wdechy. Nie przetrzymujemy również gazu w płucach. Jeśli chcemy uzyskać „efekty specjalne” w postaci dymu, należy podgrzać waporyzator do 220 stopni Celsjusza wzwyż.

Waporyzator nie należy do tanich gadżetów, jednak należy pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata. Inhalacja za pomocą waporyzatorów staje się coraz bardziej powszechna i lubiana, nie tylko wśród ludzi młodszych ale także osób dorosłych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij