Modny taras - jakich materiałów warto używać?

Modny taras – jakich materiałów warto używać?

Wspaniały, modny taras, na którym można miło spędzić czas jest marzeniem niemal każdego z nas. Trendy dotyczące modnych materiałów wykończeniowych, których warto używać, a także mebli czy dodatków wciąż się zmieniają. Jakich materiałów warto używać, aby nasz taras był nie tylko zachwycająco piękny, ale także modny i praktyczny?

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BetBlok System – https://betblok.pl/plyty-betonowe.html

Taras marzeń

Od kilku lat wygląd tarasu czy balkonu jest równie ważny, jak wygląd wnętrza naszych mieszkań i aranżacja ogrodu. Taras stał się kontynuacją wnętrza mieszkania i tak jak pomieszczenia wewnątrz domu wymaga odpowiedniego wykończenia. Architekci wnętrz radzą, aby taras urządzać w wybranym przez siebie stylu, który jednocześnie będzie nawiązywał zarówno do wnętrza pokoju, z którego możemy wyjść na ten taras, jak również do elewacji budynku i ogrodu. Nie musi to być ten sam styl, ale warto, aby w jakiś sposób do siebie pasowały. Jeśli nie wiemy w jaki sposób możemy połączyć te przestrzenie, wybierzmy uniwersalne materiały, desenie bądź kolory.

Płyta betonowa na tarasie

Płyty są zdecydowanie najmodniejszą nowością w zakresie wykończeń na tarasie. Płyty te są nie tylko wyjątkowo trwałe, ale także wyjątkowo wygodny i łatwy do utrzymania czystości. Ich barwy są niezwykle różnorodne, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na całkowitą dowolność stylistyczna i zaaranżować go tak, aby pasował zarówno do całej elewacji, naszych wyobrażeń, fantazji, jak i wnętrza domu. Np. jeśli posiadamy elewację w stylu industrialnym, producent płyt betonowych oferuje różnorodny wybór materiałów o wyglądzie surowego, szarego betonu, stylizowane na beton architektoniczny. Jeśli jednak cenimy klasyczny design, możemy wybierać wśród wielu wzorów imitujących kamienie (w tym marmur czy granit) bądź różne gatunki drewna.

Płyty betonowe, a drewno na tarasie

Jeśli jesteś wielbicielem naturalnego wyglądu, przytulnego stylu i drewnianych wykończeń, śmiało wybierz płyty betonowe. Producent tych materiałów wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i stworzył linię płyt, które swoim wyglądem do złudzenia przypominają drewno. W bardzo szerokiej ofercie znajdziemy między innymi takie płyty betonowe, które imitują stare drewno, nowoczesne panele drewniane, a także drewno z naturalnymi słojami. Tak stylizowane płyty doskonale sprawdzają się zarówno w aranżacjach tradycyjnych, jak i rustykalnych.

Płyta betonowa i jej właściwości

Każdy producent płyt betonowych określa wszystkie istotne właściwości swoich produktów. Ze specyfikacji produktu dowiemy się miedzy innymi, jak płyty mogą być układane i jak duże obciążenie wytrzymają. Podczas wyboru idealnego materiału warto pamiętać, że płyty układane na zewnątrz, np. na tarasie, muszą być odporne na warunki atmosferyczne, w tym duże nasłonecznienie, mróz i opady deszczu, czy śniegu. Warto również wybierać materiały odporne na ścieranie, a z uwagi na zwiększenie bezpieczeństwa – antypoślizgowe. Płyty na tarasie są zwykle bardziej narażone na ścieranie, zwłaszcza gdy mamy możliwość przejścia do ogrodu, skąd często nanosi się piasek. Z kolei w przypadku, gdy na zewnątrz jest mokro, pada deszcz lub śnieg, jest mróz i wilgoć zamarza, nawierzchnia może stać się wyjątkowo śliska, a to grozi wypadkiem. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, warto wybierać płyty antypoślizgowe.

Płyta betonowa i jej zalety

Niewątpliwie, do zalet tego materiału należy niski koszt zakupu, łatwe i szybkie układanie płyt, duża praktyczność w eksploatacji, a także niezwykły urok, który możemy osiągnąć przy odrobinie fantazji. Ponadto, łączenie różnych rodzajów materiałów wykończeniowych z płytami betonowymi pozwala na tworzenie wyjątkowych aranżacji i kontrastów. Płyty betonowe są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, które pozwala nam na tworzenie idealnych aranżacji nie tylko na zewnątrz naszych domów, ale również wewnątrz. Ponadto, surowość, prosta forma, a także różnorodność barwy i faktury sprawia, że architekci pokochali płyty betonowe, producent zaś stara się spełnić wszelkie życzenia architektów i klientów, aby zarówno wnętrza, jak i tarasy wykonane z użyciem tego wdzięcznego materiału były zachwycające i niepowtarzalne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij