Lustra łazienkowe i ich wpływ na wystrój

Lustra łazienkowe i ich wpływ na wystrój

Lustro to bardzo ważny element łazienki. Każda osoba korzysta z niego bowiem w ciągu dnia co najmniej kilka razy, dlatego warto jest zastanowić się nad kilkoma aspektami, zanim dokona się jego zakupu. Wśród nich należy wspomnieć chociażby o kształcie lustra oraz o obecności elementów dodatkowych jak rama lub oświetlenie.

Kształt lustra łazienkowego i jego znaczenie dla wystroju wnętrza

Lustra łazienkowe mogą mieć różny kształt. W łazienkach najczęściej spotyka się lustra kwadratowe lub prostokątne, ale równie często spotykane są lustra okrągłe.

Są one bowiem najprostsze w aranżacji wnętrza, ponieważ bardzo łatwo dopasowują się do różnych stylów wystroju (od klasycznych po nowoczesne).  Decydując się na niebanalne rozwiązanie (jak np. lustro w kształcie ośmiokąta, ćwierćkoła lub fali) należy sprawdzić, czy będzie ono dobrze dopasowane do pomieszczenia radząc się pracownika sklepu lub specjalisty od aranżacji wnętrz.

Należy także zwrócić uwagę na to, czy zapewni ono również odpowiednie pole widzenia, tj. czy obejmie część ciała od pasa w górę co pozwoli na wykonanie z jego wykorzystaniem wszystkich niezbędnych czynności pielęgnacyjnych.

Lustra z ramą i bez ramy – kiedy się sprawdzą?

Lustro do łazienki bez ramy jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem ze względu na niższą cenę i fakt, iż o wiele łatwiej dostosowuje się ono do stylistyki konkretnego pomieszczenia. Nie ma w jego przypadku problemu w kwestii braku dopasowania się do kolorów dominujących w łazience.

Jeśli chodzi natomiast o lustra z ramą, będą one dobrze wyglądały w dużych łazienkach osób, które szukają elementu wystroju dopasowanego do swoich potrzeb estetycznych. Lustra z ramą doskonale podkreślają klimat wnętrza tego pomieszczenia.

Lustra, a oświetlenie

Standardowe, płaskie lustra cieszą się bardzo wysokim zainteresowaniem, ale równie ciekawym pomysłem może być zakup lustra z oświetleniem podłączanego do prądu. Takie lustro z oświetleniem nie tylko wzbogaca wystrój łazienki, ale także zwiększa jej funkcjonalność.

Zamontowane w górnej części lustra, po jego bokach lub też umocowane na całej jego otoczce, ułatwia ono w znaczny sposób wykonywanie wielu czynności pielęgnacyjnych (jak np. golenie się, przygotowanie makijażu lub mycie zębów).

Lustra z oświetleniem sprawdzą się przede wszystkim w łazienkach z brakiem dostępu do światła dziennego. Oprócz tego stanowią one również doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy czynności pielęgnacyjne wykonywane są wieczorem bądź wczesnym rankiem, a łazienka nie posiada mocnego oświetlenia sufitowego bądź ściennego.

Zakup lustra łazienkowego, choć z pozoru nie wydaje się być dużym wyzwaniem, może przy braku dokonania odpowiedniej analizy przed jego zakupem, okazać się mało trafny, negatywnie wpływając na odczucia korzystających z łazienki osób. Dlatego warto jest się zastanowić dokładnie, które lustro idealnie sprawdzi się w konkretnym pomieszczeniu, przeglądając produkty dostępne w sklepie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij