Limuzyna nie tylko młodym – jak zorganizować weselny transport

Każde wesele jest poważnym przedsięwzięciem organizacyjnym. Wiąże się z tym nie tylko wynajmowanie sali weselnej i jej urządzenie, ale także zaplanowanie całego przebiegu tego ważnego wydarzenia. Jednym z najważniejszych zagadnień jest organizacja transportu, przede wszystkim dla młodej pary, ale także dla gości, którzy muszą dostać się na miejsce wesela.

Limuzyna dla młodej pary

Każda młoda para po zakończonej ceremonii ślubnej wsiada do specjalnie przygotowanego pojazdu, który zawozi ich na wesele. Jest to najczęściej limuzyna do ślubu, wynajęta w specjalnej firmie i na tę okazję wyposażona i ozdobiona. Usługi wielu firm zajmujących się weselnym transportem znajdziemy na portalach ślubnych, takich jak np. Slubi. Rozwiązania, jakie stosuje się w przypadku ozdób są różne – najpowszechniejsze są specjalne tablice rejestracyjne, kwiaty wraz ze wstążkami na masce, puszki przywiązane do tylnego zderzaka.

Jest to w końcu najważniejszy moment w ich życiu, każdy chce zatem rozpocząć nową drogę w eleganckich warunkach, w jakich na co dzień nie mają możliwości jeździć. Dla niektórych dorożka do ślubu jest idealnym podkreśleniem charakteru tego dnia i na jej rzecz rezygnują z pojazdów mechanicznych, by swoją pierwszą, wspólną podróż odbyć w wyjątkowych warunkach.

Niestety, duży nacisk, jaki kładzie się na elegancki samochód do ślubu przekłada się także na niewystarczającą organizację transportu wszystkich gości weselnych, którzy są potem często zmuszeni do przemieszczania się własnymi środkami.

By nie szukać gości w polu

Zadbanie o transport gości z urzędu lub kościoła do sali weselnej powinno być natomiast jednym z najważniejszych punktów organizacji wszelkich tego typu wydarzeń. Po zakończonej uroczystości nikt nie chce przecież doszukiwać się gości i przeliczać, czy na pewno wszyscy trafili na miejsce. Wesele jest przecież imprezą zakrapianą, dlatego większość gości nie zdecyduje się na przyjazd własnymi samochodami.

W tych okolicznościach goście często muszą sami organizować sobie transport, najczęściej w postaci taksówek, lub umawiając się pojedynczo na wspólny dojazd samochodami. Nie jest to jednak korzystne – ileż to razy zdarzało się, że goście nie odnajdywali miejsca, gubili się i spóźniali.

By uniknąć takich sytuacji należy odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o transport gości, by uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Zadbanie o to pokaże zaproszonym, że w pełni się o nich troszczymy, a docenieni w ten sposób z pewnością lepiej poczują się na weselu i bez zmartwień będą mogli się na nim bawić.

Jak zorganizować transport gości?

Najważniejszą rzeczą jest oczywiście odpowiednia organizacja, która zacznie się od sporządzenia listy gości. Według niej określić powinniśmy ilość osób, jakie będą potrzebowały transportu (na przykład nie posiadające samochodów, chcących pozostawić go w domu) i na tej zasadzie określić zapotrzebowanie na rodzaj transportu. Niekiedy wystarczy bowiem wynajęcie kilku samochodów, a czasami konieczny będzie niewielki bus, czy nawet autokar.

Kluczową sprawą będzie także zaplanowanie trasy przejazdu w zależności od miejsca, w którym odbywać się będzie wesele. Wbrew pozorom ma to kolosalne znacznie dla organizacji transportu. Niekiedy ośrodki weselne znajdują się przy niewielkich, rzadziej uczęszczanych drogach, do których nie dostaniemy się większymi autami.

Po określeniu ilości osób i miejsca należy upewnić się u samych zaproszonych kto tak naprawdę będzie chciał z transportu skorzystać. Na tej podstawie stwórzmy listę i przekażmy informacje dotyczącą tego, w jaki sposób możemy pomóc im w przemieszczaniu się.

Ostatnim krokiem będzie znalezienie odpowiedniej firmy transportowej, która zapewni auta i będzie pełniła opiekę nad naszymi gośćmi. Najczęściej może to być nawet firma, w której organizowaliśmy auto do ślubu, dlatego warto załatwić dwie rzeczy w jednym miejscu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij