Kuchnia z salonem w stylu skandynawskim

Kuchnia z salonem w stylu skandynawskim

Stworzenie w swoim mieszkaniu stylu skandynawskiego jest jak najbardziej możliwe. Nie potrzebujemy w tym kierunku ponosić zbyt ogromnych kosztów. Czasami małe zmiany, kilka nowych mebli, dodatków i pomalowanie ścian. Niby proste zmiany, a są w stanie sprawić, że nasza kuchnia z salonem zaprezentuje się bardziej wyjątkowo.

To właśnie w niej będziemy chętnie przygotowywali posiłki, odpoczywali i spędzali czas z bliskimi. Poznajmy pewien ciekawy pomysł na połączenie salonu z kuchnią z zachowaniem stylu skandynawskiego.

Czym cechuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski - cechy i charakterystyka

W stylu skandynawskim widzimy duże przywiązanie do przyrody, natury, a zarazem minimalizm i neutralne, przyjemne kolory. Wnętrza skandynawskie bogate są w meble drewniane, o geometrycznych i minimalistycznych wymiarach, kształtach. Natomiast tekstylia są wykonane z takich naturalnych materiałów, jak: bawełna, owcza wełna czy len.

Deski drewniane zachowane w kuchni są często w kolorze naturalnego drewna bądź pomalowane na biało. To przecież śnieżna biel często gości w wystroju skandynawskim. Występuje nie tylko na podłodze, ale również w innych częściach pomieszczenia.

Salon i kuchnia w stylu skandynawskim

Salon i kuchnia w stylu skandynawskim

Kiedy chcemy zachować harmonię w naszym mieszkaniu czy domu, to dobrze, aby kuchnia współgrała z salonem. Jest czasami możliwość łączenia stylu skandynawskiego z rustykalnym bądź industrialnym.

Natomiast okazuje się, że najlepszy efekt zapewnia ten sam styl skandynawskim w 2 pomieszczeniach. Ma to szczególne zastosowanie, gdy posiadamy kuchnię otwartą do salonu.

Jakie wyposażenie do kuchni:

  • stół jadalny – to ważne miejsce, które powinno skutecznie oddzielać kuchnię od salonu. W tym celu niech będzie to duży, a zarazem wytrzymały stół skandynawski. Do niego należy dopasować proste, a zarazem idealnie pasujące krzesła w stylu skandynawskim. Najlepiej, gdy posiadają żywe kolory, jak i ciekawe kształty.
  • szafki kuchenne – na rynku meblowym jest wiele szafek stworzonych w stylu skandynawskim. Nie będziemy mieli więc trudności z ich wyszukaniem. Warto jednak wybrać te, które okazują się również funkcjonalne, czyli są pojemne, o odpowiednich wymiarach. I pozytywnie, gdy pojawia się w nich minimalistyczne, proste wzornictwo. Najczęściej spotykane są meble kuchenne z takiego naturalnego drewna, jak: buk, sosna, olcha. Następnie te naturalne drewno jest narażone na działanie białej farby i lakieru bezbarwnego.

W co wyposażyć salon:

  • kanapa – liczy się jej wygoda, a zarazem skandynawskie wzory. Dzięki temu cała rodzina i zaproszeni goście będą z niej chętnie korzystać. Najwygodniej, gdy wykonana jest z naturalnego materiału i posiada ciekawe nakrycie z owczej skóry czy wełnianej kapy.
  • fotele – w stylu skandynawskim idealnie prezentują się w rogach salonu oraz blisko okna. To właśnie tam można spędzić czas na czytanie książki, picie kawy, herbaty i myślenie.

Jak spędzać czas w domu skandynawskim?

Jak spędzamy czas w domu / mieszkaniu na styl skandynawski?

Zależy nam na tym, aby dom lub mieszkanie w stylu skandynawskim okazało się dla nas pewną oazą spokoju i relaksu. To właśnie w nim powinniśmy chętnie planować swój czas na czytanie. Posiadamy przecież już wygodne fotele i inne ciekawe miejsca, które nam to umożliwiają. Zaopatrzmy się w tradycyjne książki papierowe, e-booki bądź audiobooki.

W takim domu na pewno warto jest również wysilać się pod względem sportowym. Okazuje się, że mieszkańcy Skandynawii przykładają ogromną wagę do sportu i wyglądu zewnętrznego. Jeśli więc zapewniliśmy sobie w domu ich styl mieszkania, to postarajmy się także obrać ich inne dobre nawyki. To właściwe podejście do sportu, który starają się uprawiać niemalże codziennie. I czynią to nie tylko na siłowni, ale również w swoim mieszkaniu. Pozwala na to przestronny salon, w którym łatwo udaje się przenieść pewne meble. Dzięki temu uzyskujemy dodatkową przestrzeń na trening.

Podczas deszczowych dni warto spędzać czas z najbliższymi, na przykład na wspólne gry planszowe czy kalambury. Pozwolą nam się rozwijać, jak i poprawiać relacje między sobą.

Podsumowanie: Uzyskanie stylu skandynawskiego to coś wspaniałego. Może pozytywnie wpłynąć na komfort naszego życia. Zaplanujmy to dokładnie, a będziemy zadowoleni z siebie i swojego domu czy mieszkania jeszcze bardziej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij