Stworzenie w swoim mieszkaniu stylu skandynawskiego jest jak najbardziej możliwe. Nie potrzebujemy w tym kierunku ponosić zbyt ogromnych kosztów. Czasami małe zmiany, kilka nowych mebli, dodatków i pomalowanie ścian. Niby proste zmiany, a są w stanie sprawić, że nasza kuchnia z salonem zaprezentuje się bardziej wyjątkowo.

To właśnie w niej będziemy chętnie przygotowywali posiłki, odpoczywali i spędzali czas z bliskimi. Poznajmy pewien ciekawy pomysł na połączenie salonu z kuchnią z zachowaniem stylu skandynawskiego.

Czym cechuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski - cechy i charakterystyka

W stylu skandynawskim widzimy duże przywiązanie do przyrody, natury, a zarazem minimalizm i neutralne, przyjemne kolory. Wnętrza skandynawskie bogate są w meble drewniane, o geometrycznych i minimalistycznych wymiarach, kształtach. Natomiast tekstylia są wykonane z takich naturalnych materiałów, jak: bawełna, owcza wełna czy len.

Deski drewniane zachowane w kuchni są często w kolorze naturalnego drewna bądź pomalowane na biało. To przecież śnieżna biel często gości w wystroju skandynawskim. Występuje nie tylko na podłodze, ale również w innych częściach pomieszczenia.

Salon i kuchnia w stylu skandynawskim

Salon i kuchnia w stylu skandynawskim

Kiedy chcemy zachować harmonię w naszym mieszkaniu czy domu, to dobrze, aby kuchnia współgrała z salonem. Jest czasami możliwość łączenia stylu skandynawskiego z rustykalnym bądź industrialnym.

Natomiast okazuje się, że najlepszy efekt zapewnia ten sam styl skandynawskim w 2 pomieszczeniach. Ma to szczególne zastosowanie, gdy posiadamy kuchnię otwartą do salonu.

Jakie wyposażenie do kuchni:

  • stół jadalny – to ważne miejsce, które powinno skutecznie oddzielać kuchnię od salonu. W tym celu niech będzie to duży, a zarazem wytrzymały stół skandynawski. Do niego należy dopasować proste, a zarazem idealnie pasujące krzesła w stylu skandynawskim. Najlepiej, gdy posiadają żywe kolory, jak i ciekawe kształty.
  • szafki kuchenne – na rynku meblowym jest wiele szafek stworzonych w stylu skandynawskim. Nie będziemy mieli więc trudności z ich wyszukaniem. Warto jednak wybrać te, które okazują się również funkcjonalne, czyli są pojemne, o odpowiednich wymiarach. I pozytywnie, gdy pojawia się w nich minimalistyczne, proste wzornictwo. Najczęściej spotykane są meble kuchenne z takiego naturalnego drewna, jak: buk, sosna, olcha. Następnie te naturalne drewno jest narażone na działanie białej farby i lakieru bezbarwnego.

W co wyposażyć salon:

  • kanapa – liczy się jej wygoda, a zarazem skandynawskie wzory. Dzięki temu cała rodzina i zaproszeni goście będą z niej chętnie korzystać. Najwygodniej, gdy wykonana jest z naturalnego materiału i posiada ciekawe nakrycie z owczej skóry czy wełnianej kapy.
  • fotele – w stylu skandynawskim idealnie prezentują się w rogach salonu oraz blisko okna. To właśnie tam można spędzić czas na czytanie książki, picie kawy, herbaty i myślenie.

Jak spędzać czas w domu skandynawskim?

Jak spędzamy czas w domu / mieszkaniu na styl skandynawski?

Zależy nam na tym, aby dom lub mieszkanie w stylu skandynawskim okazało się dla nas pewną oazą spokoju i relaksu. To właśnie w nim powinniśmy chętnie planować swój czas na czytanie. Posiadamy przecież już wygodne fotele i inne ciekawe miejsca, które nam to umożliwiają. Zaopatrzmy się w tradycyjne książki papierowe, e-booki bądź audiobooki.

W takim domu na pewno warto jest również wysilać się pod względem sportowym. Okazuje się, że mieszkańcy Skandynawii przykładają ogromną wagę do sportu i wyglądu zewnętrznego. Jeśli więc zapewniliśmy sobie w domu ich styl mieszkania, to postarajmy się także obrać ich inne dobre nawyki. To właściwe podejście do sportu, który starają się uprawiać niemalże codziennie. I czynią to nie tylko na siłowni, ale również w swoim mieszkaniu. Pozwala na to przestronny salon, w którym łatwo udaje się przenieść pewne meble. Dzięki temu uzyskujemy dodatkową przestrzeń na trening.

Podczas deszczowych dni warto spędzać czas z najbliższymi, na przykład na wspólne gry planszowe czy kalambury. Pozwolą nam się rozwijać, jak i poprawiać relacje między sobą.

Podsumowanie: Uzyskanie stylu skandynawskiego to coś wspaniałego. Może pozytywnie wpłynąć na komfort naszego życia. Zaplanujmy to dokładnie, a będziemy zadowoleni z siebie i swojego domu czy mieszkania jeszcze bardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ