Kilka słów o balejażu

Panie starają się w obecnych czasach coraz bardziej stawiać na urodę. Nie chodzi tu już tylko o stosowanie kremów, odżywek, czy też innych rozwiązań czysto higienicznych, ale także o możliwości stylizacji włosów. Wiele kobiet uważa, że właściwa stylizacja jest kluczem do pięknej urody. Nie można się dziś z tym nie zgodzić i nic dziwnego, że panie stawiają na farbowanie włosów. W wielu przypadkach efekty takiego działania są krótkotrwałe, a po wszystkim farba nie utrzymuje się na włosach i częste mycie głowy doprowadza do sytuacji, gdzie kolor bezpowrotnie znika i trzeba kolejny raz farbować włosy. Kobiety nie chcą robić tego zbyt często, ponieważ ciągłe nakładanie farby wpływa na wytrzymałość włosów, a także na ich kolor.

Odpowiednia stylizacja

To właśnie dlatego balejaż jest dzisiaj najlepszym krokiem w stronę właściwej stylizacji włosów dla każdej kobiety. Jest to przede wszystkim forma trwałej koloryzacji, która nie skupia się na wszystkich włosach, a jedynie na określonej partii włosów, przez co kobieta może podkreślić swój wygląd kontrastową fryzurą Oczywiście, dobrze wykonany balejaż to podstawa sukcesu, dlatego też tego typu zabiegi panie powinny dokonywać tylko i wyłącznie w salonach kosmetycznych. Współczesny balejaż to naprawdę dobrze przygotowana forma stylizacji włosów i warto od razu podkreślić, że nie jest to jedynie odnowienie dawnej formy, lecz zupełnie nowy wymiar stylizacji pozbawiony błędów poprzednika. Dobrze wykonany balejaż to doskonały sposób na odświeżenie wizerunku każdej kobiet. Włosy po takim zabiegu są lżejsze, a kolor wygląda o wiele bardziej naturalnie, przez co tego typu efekt może się podobać każdej kobiecie, bez wyjątku.

Zabieg tylko w salonie

Pod żadnym pozorem nie próbujmy zaoszczędzić pieniędzy i wykonywać zabiegi stylizacyjne w domu. Jest to częsty błąd kobiet, ponieważ tego typu profesjonalna stylizacja, wymaga fachowej ręki i znajomości technik fryzjerskich na dość wysokim poziomie. Balejaż trzeba nakładać na odpowiednie partie włosów i robić to z właściwym wyczuciem, co często kobiecie nie wychodzi, a sam kolor nie wygląda już tak ładnie, a co więcej nie przypomina on w niczym naturalnego koloru. W większości wypadków, balejaż wykonuje się na jasnych odpowiednio stonowanych włosach. Do takiego zabiegu wykorzystuje się nie jeden, a kilka różnych odcieni koloru, przez co trzeba mieć wiedzę jak je umiejętnie zmieszać, aby kolor był jak najbliżej zbliżony do naturalnego wyglądu włosów. Jeśli już kobieta, decyduje się na balejaż to powinna unikać bezpośredniego strzyżenia włosów zaraz po takim zabiegu pielęgnacyjnym. Jest to poważny błąd, ponieważ jakakolwiek ingerencja we włosy powinna odbyć się przed zabiegiem, a nie po.

Nie przesadzajmy z częstą koloryzacją

To bardzo ważne, ponieważ balejaż w takich wypadkach nakładany jest tylko na zdrowych włosach, a nie na zniszczonych końcówkach, przez co trwałość stylizacji wzrasta i podkreśla wygląd włosów każdej kobiety. W praktyce nie należy przesadzać z częstotliwością wykonywania balejażu, ponieważ wpływa on również na stan naszych włosów. Oprócz tego należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji balejażu. Istotnym elementem w tym wypadku jest stosowanie odżywek oraz innych szamponów pielęgnacyjnych, stosowanych w przypadku farbowanych włosów. Wiedza na temat balejażu to podstawa, warto pamiętać, że dzisiaj tego typu zabieg pielęgnacyjny można wykonać nawet na miękkich czy cienkich włosach. W takich wypadkach wymagane jest jedynie doświadczenie, ponieważ są to skomplikowane zabiegi koloryzacyjne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij