Jak wybrać peleryny do salonu fryzjerskiego?

Wśród akcesoriów fryzjerskich wielorazowego użytku peleryny są elementem, który jest narażony na szczególnie intensywną eksploatację. Mają bezpośredni kontakt z wilgocią, gorącym powietrzem suszarki, nierzadko również z kosmetykami i produktami koloryzującymi. Jak wybrać pelerynki fryzjerskie do salonu, by służyły w nim długo i niezawodnie?

Rodzaj zapięcia pelerynki – jaki będzie odpowiedni?

Wśród produkowanych obecnie pelerynek fryzjerskich dominują 3 rodzaje zapięć. Dostępne produkty z tej kategorii to przede wszystkim:

  • pelerynki fryzjerskie zapinane na zatrzaski

  • pelerynki fryzjerskie zapinane na rzepy lub wiązane

  • pelerynki fryzjerskie z elastyczną gumką

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Zapięcie na zatrzaski jest bardzo trwałe – będzie sprawdzać się świetnie przez długi czas. Daje jednak ograniczone możliwości precyzyjnej regulacji – może się zdarzyć, że peleryna na zatrzask nie sprawdzi się w niektórych przypadkach, np. gdy klient ma wyjątkowo duży obwód szyi.

W takiej sytuacji lepiej może sobie poradzić pelerynka z wiązaniem z tyłu – warto mieć w salonie choć kilka egzemplarzy, które będzie można wykorzystać w takich przypadkach.

Pelerynki fryzjerskie na rzepy umożliwiają dokładną regulację obwodu kołnierza – system ten nie jest skokowy, jak w przypadku zatrzasków, więc zapewnia idealne dopasowanie tego akcesorium do potrzeb klienta.

Z kolei pelerynki z elastyczną gumką są najwygodniejszym (i często najtańszym rozwiązaniem) – rozciągliwa taśma wokół kołnierza pozwala dopasować pelerynkę do niemal każdej osoby.

Wielkość pelerynki – jak wybrać?

Kupując pelerynki fryzjerskie przez Internet (a nawet stacjonarnie, jeśli nie mamy możliwości obejrzeć ich w wersji rozłożonej), warto wziąć pod uwagę wymiary deklarowane przez producenta i porównać z egzemplarzami, które już mamy w salonie.

Część pelerynek sprawdzi się tylko na szczupłych kobietach bądź drobnych panach, dlatego warto mieć na wyposażeniu zakładu również egzemplarze w wersji XL, które będą dłuższe niż standardowa, uniwersalna pelerynka i cechować je będzie również większa szerokość. Takie rozwiązanie umożliwi lepszą ochronę odzieży w przypadku osób bardzo wysokich lub z nadwagą.

Pelerynki dziecięce – ważne akcesorium salonu

Jeśli klientami salonu są również najmłodsi, warto wyposażyć zakład także w pelerynki dziecięce, które są mniejsze, a ich estetyka idealnie wpisuje się w oczekiwania kilkulatków – często są bowiem drukowane w kolorowe, wesołe wzory. Pelerynki te najczęściej są na elastycznej gumce.

Materiał peleryn fryzjerskich – właściwości

Bardzo istotna jest również kwestia tkaniny, z jakiej wykonane są pelerynki fryzjerskie. Materiał powinien być lekki, niepodatny na wygniecenie, a także dobrze znosić pranie. Zdecydowanie najlepiej jest, aby pelerynki fryzjerskie były wodoodporne lub przynajmniej nie absorbowały płynów w stopniu takim jak np. bawełna.

Popularnym materiałem używanym do produkcji peleryn fryzjerskich jest poliester oraz wszelkiego rodzaju mieszanki poliestru  – np. z nylonem. Takie rozwiązanie sprawia, że materiał dobrze opiera się wodzie i płynom, zapobiegając zaplamieniu odzieży klienta podczas zabiegów fryzjerskich.

Peleryny jednorazowe – czy warto?

W przypadku niektórych usług warto mieć pod ręką również peleryny jednorazowe, wykonane z wytrzymałej folii. Jest to dobra opcja zwłaszcza w przypadku zabiegów, które mogłyby spowodować trwałe zaplamienie materiałowej peleryny.

Jednorazowe akcesoria sprawdzą się więc chociażby przy rozjaśnianiu, balejażach i koloryzacji. Kupując peleryny do zakładu fryzjerskiego dobrym pomysłem jest wybranie kilku różnych modeli, spośród których każdy sprawdzi się w określonych przypadkach. Dzięki temu salon będzie w stanie dopasować pelerynę do każdego klienta i dowolnego zabiegu fryzjerskiego.

Źródło: trena.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij