Jak stworzyć udany związek

Jak stworzyć udany związek?

Każdy, kto wchodzi w nowy związek, wierzy, że uda mu się stworzyć udaną relację na całe życie. Wiele osób ma za sobą wiele przykrych doświadczeń w miłości jednak nie przekreślają innych ludzi i kolejnej szansy na bycie szczęśliwymi. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że w każdym związku czekają na nas różne pułapki, problemy i nieporozumienia, które mogą wpływać na jakość łączącego uczucia. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy jak dbać o związek, aby przetrwał nawet najsilniejszą burzę.

Udany związek to praca na całe życie

Życie to nie bajka i nie można spodziewać się happy endów i końcowej sentencji „i żyli długo i szczęśliwie”. Każdy związek nawet ten najbardziej zgodny przechodzi mniejsze lub większe zawirowania. Ważne, aby nie zamiatać problemów pod dywan i rozmawiać szczerze oraz otwarcie o tym, co się dzieje, razem szukać rozwiązania, wspierać się wzajemnie by czuć, że nie jest się samemu i ma się na kogo liczyć. Bez rozmowy, otwartości na drugą osobę, braku zaufania nie zajdzie się daleko. To są podstawy zdrowej relacji a tego, jak stworzyć udany związek doradzają autorzy poradników na www.polowki.pl.

Nie zmieniajcie się wzajemnie

Jeśli oddajesz komuś serce, to takiemu, jakim on jest. Nie próbujcie się wzajemnie zmieniać, bo to do niczego nie prowadzi. Człowiek się nie zmieni jak za pstryknięciem palca. Zmiany w charakterze czy zachowaniu dokonują się pod wpływem doświadczeń życiowych, a nie dlatego, że ktoś tego od nas oczekuje. Chęć zmienienia partnera według własnych upodobań powodować będzie tylko i wyłącznie kłótnie oraz pogorszenie łączącego uczucia. Jaki jest tego cel? Po co to robić? Jeśli się kogoś kocha to takim, jakim jest. Nikt nie jest idealny, a zdrowy związek polega na tym, że akceptuje się swojego partnera ze wszystkimi jego wadami i w miarę upływu czasu uczy z nimi żyć.

Nie narzucajcie swojego zdania

To jeden z najczęstszych problemów pojawiających się w związkach, gdy jeden z partnerów chce górować nad drugim. Kontrolowanie nie prowadzi do niczego dobrego. Chcąc udowodnić na każdym kroku, że na wszystkim zna się lepiej i podejmować każdą ważną decyzję okazuje się drugiej połówce zwyczajny brak szacunku. Związek to nie relacja na zasadzie szef – pracownik. Nie można zdominować partnera, gdyż w przeciwnym razie będzie nieszczęśliwy. To samo dotyczy porównywanie partnera do kogoś innego na tej zasadzie, że ten ktoś jest od niego lepszy. Jest to powszechna strategia i bardzo krzywdząca.

Panujcie nad swoimi emocjami

Emocjonalne osoby mają duży problem z samokontrolą. Dlatego podczas burzliwych kłótni w powietrzu latają talerze, którym towarzyszy głośny lament i płacz. Panowanie nad własnymi emocjami jest bardzo istotne i bez tego nie nawiąże się żadnej nici porozumienia. O problemach trzeba nauczyć się rozmawiać, a nie krzyczeć. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna, kiedy ma się dzieci, aby nie musiały oglądać czy słuchać kłócących się rodziców. Rozmawiając o kłopotach, da się im dobry przykład na przyszłość. Poza tym, na rozmowach traci się mniej nerwów niż podczas regularnej kłótni.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij