Jak odpowiednio nakładać podkład?

Wiele z nas zaczyna swój dzień od zrobienia makijażu. Nakładamy go zanim wyjdziemy do pracy czy na zakupy. Oczywiście, musimy wybrać odpowiednie kosmetyki i wiedzieć, jak je stosować. Jednym z nich jest podkład. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak odpowiednio nakładać podkład, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Jak wybrać podkład do twarzy?

Podkład musi być dobrany do koloru i tonacji Twojej skóry. Aby wykonać nim nienaganny makijaż musisz określić, czy potrzebujesz kosmetyku w tonacji ciepłej, chłodnej czy neutralnej. Jego wybór dopasuj też do typu Twojej cery. Jeśli jest tłusta, wybierz podkład matujący. Jeśli sucha – nawilżający. Zwróć uwagę również na wykończenie podkładu oraz na jego krycie. Jeżeli zależy Ci na ukryciu przebarwień, wybierz podkład kryjący. Jeżeli szukasz czegoś lekkiego, co doda Twojej skórze promienności, wybierz podkład o mniejszym kryciu i który nie będzie matowy.

Jak odpowiednio nakładać podkład palcami?

Nakładanie podkładu palcami jest szybkie i proste. W ten sposób najlepiej nakłada się podkłady o płynnej konsystencji (np. kremu lub musu). W ich przypadku, na początku wykonywania makijażu, nałóż jedną, cienką warstwę. Jeśli uznasz, że jest to za mało, dołóż kolejną. Uważaj jednak, aby zrobić to, zanim pierwsza warstwa zaschnie. Zbyt późne nałożenie kolejnej może pozostawić smugi.

Nakładając podkład palcami musisz koniecznie zwrócić uwagę, aby dokładnie zaaplikować go w trudniej dostępnych miejscach (np. za płatkami nosa). Dobrze też jest rozpocząć aplikację podkładu od punktowego nałożenia go na skórze i wklepania w nią, a dopiero potem na rozmasowaniu po twarzy kolistymi ruchami. Robiąc to zawsze kieruj się od środka na zewnątrz.

Nakładanie podkładu gąbeczką

Nakładanie podkładu gąbką: nie rozciąga cery, nie powoduje jej podrażnienia, skutecznie wypełnia pory i pozwala dotrzeć z podkładem do trudniej dostępnych miejsc. Dodatkowo możesz jej używać na każdym rodzaju cery. Jej dużą zaletą jest także to, że zapewnia idealne i równomierne krycie. Warto jednak, przed jej użyciem, lekko ją zmoczyć, dzięki czemu nie wchłonie podkładu.

Pamiętaj jednak, że gąbeczką nie wykonasz lekkiego makijażu i nie zapewnisz sobie całkowicie naturalnego wyglądu skóry. Gąbka wprowadza do niej więcej kosmetyku, przez co makijaż staje się silniejszy. Ale w zamian za to dłużej utrzymuje się na twarzy. Gąbką skutecznie też zakryjesz większość niedoskonałości na cery, co jest jej niewątpliwą zaletą.

Pędzel a nakładanie podkładu

Płaski pędzel o tzw. języczkowatym kształcie również sprawdzi się w nakładaniu podkładu. Należy go rozprowadzać ruchami góra-dół. Takie manewrowanie pędzlem sprawi, że włoski na Twojej twarzy przylgną do niej i nie będą widoczne. Na początku nakładania kosmetyku „stempluj” go na skórze, aż wypełni wszystkie pory. Następnie rozprowadź go kolistymi ruchami od środka na zewnątrz.

Pędzlem możesz nakładać nie tylko podkłady płynne, ale i sypkie. Należy jednak uważać, bowiem pędzel może powodować podrażnienia skóry wrażliwej. Niekoniecznie też poradzi sobie z bardzo ciężkimi podkładami, o mocno kryjącej konsystencji. Przed użyciem pędzla warto też spryskać jego włosie wodą (np. termalną), dzięki czemu nakładanie podkładu będzie łatwiejsze.

O czym pamiętać nakładając podkład?

Prawidłowe nakładanie podkładu nie sprowadza się jedynie do wyboru aplikatora. To także unikanie częstych błędów. Jakich?

  • Nakładając podkład nie zapomnij, że powinnaś użyć go nie tylko na twarzy, ale także na szyi czy nawet części dekoltu. W przeciwnym przypadku może okazać się, że Twoja twarz ma inny odcień niż pozostałe części ciała!

  • Bardzo istotne jest także, abyś nakładała podkład na oczyszczoną twarz i odpowiednio nawilżoną. Jeśli masz problem z nadmiarem sebum, zastosuj wcześniej odpowiedni krem, który ograniczy jego produkcję.

  • Nigdy nie nakładaj podkładu na krem do twarzy, który nie zdążył się jeszcze dobrze wchłonąć. Jeśli o tym zapomnisz, Twoja skóra będzie mieć ciężki i tłustawy wygląd.

  • Nie nakładaj podkładu w zbyt dużej ilości. W innym przypadku uzyskasz przez to efekt sztucznej maski, która zatka Twoje pory, co może doprowadzić do powstawania zaskórników.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij