Garsonka - jak nosić, jakie kostiumy można wybrać?

Wybór odpowiedniej garsonki czy kostiumu nie jest łatwym zadaniem. Łatwo źle dobrać któryś z elementów i uwydatnić niedoskonałości sylwetki. Nie ma uniwersalnego modelu tego zestawu, który będzie pasował do każdej kobiecej figury. Jak zatem wybrać i nosić garsonkę?

Garsonka czy kostium – co wybrać?

Istnieje zasadnicza różnica między garsonką a kostiumem. Pierwszy strój składa się z żakietu i spódnicy lub sukienki, natomiast drugi to spódnica i marynarka lub żakiet i spodnie. Niezależnie od tego, na którą wersję się zdecydujemy, takie ubranie będzie elegancko się prezentowało, dzięki czemu będzie można je założyć do pracy, na spotkanie biznesowe czy rodzinną uroczystość.

Sukienka z żakietem – dla kogo?

Garsonki to dziś świetna propozycja nie tylko dla dojrzałych pań, ale i dla młodszych kobiet, które chcą elegancko wyglądać w pracy i lubią mieć dobrze dopasowany strój. Obecnie takie komplety nie muszą być pozbawione wzorów czy modnych kolorów. Nie tylko stonowane garsonki są gustowne i dobrze się prezentują. Wystarczy zresztą przejrzeć komplety w sklepach internetowych, na przykład w https://modbis.pl/pol_m_Kostiumy-i-garsonki-damskie_Sukienka-z-zakietem-193.html, by przekonać się, że garsonki mogą być nowoczesne i mogą je nosić kobiety w każdym wieku.

Sukienka z żakietem to przede wszystkim dobre rozwiązanie na takie uroczystości jak śluby, wesela, chrzciny czy komunie. Zakładając ładną, dopasowaną do figury sukienkę, dobrze jest pomyśleć o jasnym, stonowanym żakiecie, np. w kolorze kremowym. Wybierając takie zestawy warto kierować się praktycznością. Decydując się na uniwersalny zestaw, częściej będziemy mogły założyć sam żakiet czy sukienkę na jakąś inną okazję.

Spódnica z żakietem – na jakie okazje?

Spódnica z żakietem to uniwersalny komplet dla każdej kobiety. Można go założyć na ważne uroczystości rodzinne, spotkania biznesowe, do pracy czy na kawę ze znajomymi. W tym zestawie największą rolę odgrywa żakiet. Musi być on dopasowany do kobiecej sylwetki i powinien zakrywać niedoskonałości figury, podkreślając tym samym jej walory. Jeżeli chodzi o spódnice, popularne są ołówkowe, szczególnie wśród młodszych pań. Doskonale uwydatniają one talię i wydłużają sylwetkę.

Różne zestawy garsonek

Garsonką można także nazwać żakiet, spódnicę i bluzkę. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które wszystko muszą mieć pod kolor. Dzięki takiemu zestawowi każdy element będzie pasował do drugiego i unikniemy błędów w stylizacji. Takie garsonki są odpowiednie na wiele okazji, zarówno tych bardziej uroczystych, jak i mniej oficjalnych.

Można także zrezygnować z żakietu i zdecydować się na samą spódnicę i bluzkę. Takie połączenie również może być bardzo eleganckie i bez kompleksów będzie można założyć taki komplet nawet na wesele. Obecnie zestawy takich ubrań są bardzo eleganckie i dobrze prezentują się bez żakietu czy marynarki.

Jak widać, garsonki dostępne są w różnych wersjach. To, na którą z nich się zdecydujemy zależy w znacznej mierze od naszej sylwetki, upodobań do konkretnych elementów stroju, ale i charakteru uroczystości, na którą szukamy eleganckiej kreacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ