Dom bezpieczny dla dziecka

Dzieci w domu to prawdziwa pociecha. Pamiętajmy, że potomstwo w nowoczesnym domu może być zagrożone i takie obawy są w pełni uzasadnione. Statystyka pokazuje, że najwięcej wypadków z udziałem dzieci zdarza się właśnie w mieszkaniach. Jak to możliwe skoro mamy do czynienia z miejscem, gdzie powinno panować bezpieczeństwo?

Problem ten na szczęście jest zauważalny i coraz więcej kobiet w obawie o swoje dzieci stosuje nadzwyczajne środki ostrożności. Jeśli i my będziemy odpowiedzialni, to z pewnością nasze dziecko, będzie mogło czuć się bezpieczne, na terenie domu.

Warto być czujnym, ponieważ zagrożenia potrafią pojawić się z pozoru spokojnych miejscach. Małe dzieci to wielka odpowiedzialność, dlatego tym bardziej jesteśmy zobowiązani do tego, aby przygotować dom tak, aby dane zagrożenia zminimalizować.

Jak niebezpieczny jest dom?

Niektórych zagrożeń czy wypadków ciężko uniknąć, ale jeśli postaramy się to z pewnością zagrożenia występujące w naszym domu, nie będą aż tak niebezpieczne dla dziecka. Wystarczy tylko odpowiednio postąpić i pamiętać, że dobrze zabezpieczony dom zawsze jest bezpieczny. Pierwszą uwagę trzeba zwrócić na różnego rodzaju lustra, okna, szyby, czy też inne elementy szklane znajdujące się w naszym mieszkaniu.

Dziecko potrafi być ciekawe i wystarczy chwila nieuwagi dorosłego, aby takie elementy zostały rozbite i posypały się w drobne kawałeczki. Takie szkło mogłoby poważnie poranić dziecko, a nawet drobinki szkła mogłyby dostać się do oczu. Jest to poważne zagrożenie. Jeśli więc decydujemy się na elementy szklane w mieszkaniu, to pamiętajmy, aby wybierać zawsze szkło hartowane, ponieważ charakteryzuje się ono większą wytrzymałością.

Istnieje jeszcze inna możliwość, jeśli wybierzemy szkło, które dodatkowo wzmocnione jest folią, to taki element szklany nie jest zagrożeniem dla dziecka. Pamiętajmy jednak, aby elementy szklane znajdowały się poza zasięgiem dziecka ze względów bezpieczeństwa.

Posadzka może być zdradliwa

 

Dzieci uwielbiają się bawić i nie ma w tym nic złego. Musimy uważać, aby podczas takich zabaw dziecko było bezpieczne. Zagrożeniem może być nawet bieganie, ponieważ w połączeniu ze śliską posadzką jest duże ryzyko upadku z dużej wysokości, zwłaszcza jeśli posadzka znajduje się bezpośrednio przy schodach. W takim celu lepiej jest zastosować specjalną matę antypoślizgową, ponieważ wtedy mamy pewność, że dziecko nie poślizgnie się i będzie bezpieczne. Wypadek z dużej wysokości może skończyć się nieszczęściem, musimy mieć świadomość takich zagrożeń.

Inne zagrożenia

 

Bardzo często dla dziecka zagrożeniem mogą stać się drzwi. Dzieci mają skłonność do przytrzaśnięcia sobie palców co może powodować poważne obrażenia. Jeśli chcemy zabezpieczyć dziecko przed taką ewentualnością, to drzwi powinny posiadać odpowiednią blokadę, która pozwoli zabezpieczyć je na tyle, aby nie zamykały się do końca. Kolejnym ważnym zagrożeniem są gniazdka elektryczne. Dzieci bardzo często mają tendencję wkładania paluszków lub drobnych przedmiotów do kontaktu.

Taka zabawa jest szalenie niebezpieczna, ponieważ dziecko może doznać porażenia prądem elektrycznym. To naprawdę poważna sprawa i nie należy bagatelizować sytuacji. Aby zapobiec realnemu zagrożeniu, powinniśmy zastosować specjalne zatyczki lub klapki zabezpieczające kontakt. Pamiętajmy też, aby kontakty były odpowiednio solidnie osadzone w ścianie, aby nie wystawały, ponieważ są realnym zagrożeniem dla każdego malucha.

Lista tego typu zagrożeń jest o wiele dłuższa, ale najważniejsze jest to, aby unikać powyższych niebezpieczeń, ponieważ są one najczęściej spotykane.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij