Czy wiklinowy wazon nada mieszkaniu rustykalnego blasku?

Na odczucie komfortu oraz miły klimat w mieszkaniu wpływ ma nie tylko jego główny styl i umeblowanie. Duże znaczenie ma rodzaj materiałów, z jakich wykonane są różne rzeczy.

Wiele przyjazności i miłego klimatu można także wprowadzić dodając do dominującego stylu domieszkę nieco innego. Jakiego? Może tego, który najbardziej kojarzy się z przyjaznością i ciepłem, czyli rustykalnego.

Wiklinowe meble i dodatki dla domu

Moda na ekologię sprawiła, że bardzo się ceni obecnie wszystko to, co naturalne. Przedmioty z wikliny oraz innych naturalnych materiałów coraz częściej pojawiają się w mieszkaniach, także tych, które urządzone są w stylu nowoczesnym. Bardzo często na prostej nowoczesnej ławie widuje się wazony ozdobne z wikliny, a w eleganckiej sypialni na widocznym miejscu znajduje się walizeczka z tego naturalnego materiału.

Rzeczy wykonane z materiałów naturalnych ocieplają przestrzeń. Nadają jej bardziej przyjazny charakter. To dzięki nim we wnętrzach urządzonych w dawnym stylu jest tak bardzo przyjemnie.

Czym charakteryzuje się styl rustykalny?

Jest to jeden z bardziej znanych stylów aranżacji wnętrz. Określany jest jako wiejski. Całe wnętrza w nim urządzone mogłyby nie przypaść do gustu osobom lubiącym mieszkania nowoczesne. Co innego jednak wstawienie czegoś charakterystycznego dla tego stylu. Nie odbierze to charakteru nowoczesności mieszkaniu. Ta odrobina rustykalności uczyni je bardziej przyjaznym, przytulnym, cieplejszym, naturalniejszym.

Będzie w nim znacznie przyjemniej. Charakterystyczna dla tego stylu jest dominująca rola drewna. Taka jest podłoga i takie są meble. Dodatki wykonane są z różnych materiałów naturalnych. To np. kosze z wikliny oraz ceramika. Dominują kolory pastelowe, naturalne oraz biel.

Najpopularniejsze wzory to kwiaty, inne motywy roślinne oraz paski. Klimat takiego wnętrza przypominałby dworek, jeśli byłoby ono zaaranżowane w całości w takim stylu i w sposób jak najbardziej elegancki. W prostszej wersji będzie to sielskie, przyjemne wnętrze.

Więcej przytulności i ciepła w domu

Nowoczesnym wnętrzom nieraz brakuje przytulności i ciepła. Brakuje też często czegoś, co trudno uchwycić, ale określa się to jako przyjazność wnętrza. Warto to zmienić przez nawiązanie do stylu rustykalnego. Nawiązać do niego można wprowadzając rzeczy z wikliny.

Piękne wazony dekoracyjne warto poustawiać w kilku miejscach w mieszkaniu. W sypialni na toaletce może stanąć kuferek z wikliny na kobiece skarby. Dwie walizeczki mogą stanąć na podłodze. Możliwość wzbogacania wnętrz o rzeczy z wikliny nie ogranicza się jednak do koszyczków, koszy na pranie, wazonów czy mniejszych i większych kuferków. Można uzyskać spory efekt naturalności, przyjazności wnętrza przez wstawienie takich mebli.

To nie tylko fotel bujany, w którym tak wspaniale się wypoczywa. Z wiklinowej plecionki robi się stoliki, fotele, mebelki z półkami, na których można ustawiać kwiaty czy książki. W kąciku wypoczynkowym, w którym znajdą się takie meble i dodatki, będzie bardzo przyjemnie.

Duża ilość materiałów naturalnych działa relaksująco. Bardzo przydatne w domu są taborety oraz skrzynie, je też, jak i mnóstwo różnych drobiazgów, można mieć z wikliny.

Wazon z wikliny i co jeszcze?

Już wybór dla domu drobnych rzeczy z tego materiału nada wnętrzom nieco rustykalnego charakteru, a wraz z nim naturalność, ciepło i przyjazność. Jeśli doda się coś jeszcze typowego dla tego stylu, to efekt będzie większy. Można, jak zamawia się wiklinowy wazon, zdecydować się jeszcze na jakiś mebelek.

Może to być też wybór charakterystycznej dla tego stylu kolorystyki albo wybór motywów kwiatowych na tkaninach i przedmiotach. Kwiaty i skrzynia oraz kuferki z wikliny to wspaniały sposób na przyjemniejszą, cieplejszą sypialnię. Stanie się ona wtedy romantycznym wnętrzem.

Do kuchni warto dać przynajmniej kosze z wikliny. A może uczynić ją jeszcze bardziej sielską? Wtedy można zakupić plecione taborety i dodać trochę rzeczy w paski. Wazony ustawione w salonie mogą uzupełnić aranżację, w której nie zabrakło tkanin w kwiaty.

Na początek warto wstawić nawet drobiazg z wikliny, by zobaczyć, jak pięknie odnajdzie się w nowoczesnym wnętrzu. I jak ono dzięki temu stanie się przyjemniejszym.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij