Czy opłaca się samemu uszyć etui? Wady i zalety rozwiązania

Prawdziwy renesans ostatnimi czasy przeżywają własnoręcznie wykonywane przedmioty galanteryjne. Zarówno damska jak i męska galanteria coraz częściej wykonywana jest przez ludzi samodzielne. Nie budzi więc wątpliwości fakt, że z wielu względów warto samemu uszyć etui na dokumenty, czy na telefon. Jednakże, samodzielne szycie takich przedmiotów ma również swoje wady.

Dowolność przy wyborze materiału

Niewątpliwie, jeśli decydujemy się sami uszyć etui na dokumenty mamy wolny wybór, jeśli chodzi o materiał, z którego etui będzie wykonane. To my decydujemy, z jakiego materiału będzie etui w którym przechowujemy karty kredytowe czy dowód rejestracyjny. Jeśli bowiem kupujemy gotowe etui jesteśmy skazani pod tym względem na materiał wybrany przez producenta.

Wydaje się, iż możliwość doboru najodpowiedniejszego dla nas materiału jest dużą zaletą. Przede wszystkim, możemy użyć takiego materiału, który najbardziej nam się podoba. Ponadto, jeśli chcemy zaoszczędzić, możemy po prostu poszukać najtańszego dostępnego materiału.

Wybieramy nie tylko materiał

Oczywiście, robiąc etui na dokumenty samodzielnie wybieramy nie tylko materiał. Dowolność jeśli chodzi o wybór dotyczy tak na prawdę wszystkiego. Wybieramy dokładnie taki kolor materiału jaki chcemy, jak i nic nas nie ogranicza jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kształtu etui.

Indywidualne dopasowanie etui

Męska galanteria wykonywana przez nas samodzielnie ma tę olbrzymią zaletę, że możemy dopasować ją dokładnie do naszych potrzeb.

Nie każdy nosi taką samą ilość dokumentów. Niektórzy na przykład noszą w etui na dokumenty dowód rejestracyjny samochodu i prawo jazdy, a inni ów prawa jazdy nie posiadają, więc w etui na dokumenty mają nieco więcej wolnego miejsca. Dlatego też, nie każdy potrzebuje tak samo dużego etui. Wykonując je samodzielnie, możemy dopasować rozmiar i ilość zakładek na karty kredytowe i dokumenty do naszych potrzeb.

Odpowiedni rozmiar etui na dokumenty jest bardzo ważny, z tego względu, iż etui nosi się w różnych miejscach. Osoby, które noszą je w kieszeni nie mogą sobie pozwolić na posiadanie zbyt dużego etui, gdyż zwyczajnie się im ono w kieszeni nie zmieści. Jeśli natomiast nosi się etui w torbie, rozmiar nie ma aż tak dużego znaczenia.

Oszczędność

Warto zauważyć, że wykonując etui na karty kredytowe i dokumenty samodzielnie oszczędzamy pieniądze. Materiały bowiem są niezwykle tanie. Z drugiej strony, etui na dokumenty również nie jest zwykle zbyt drogie.

Etui niższej jakości

Wydaje się, że wadą samodzielnego wykonywania etui może być jego gorsza jakość. Jeśli nie jesteśmy wprawieni w szyciu tego typu przedmiotów prawdopodobnie etui nie będzie wyglądało dokładnie tak jak chcemy. Możliwe, że zszycia nie będą do końca równe, a w niektórych miejscach będą wystawać nitki. Z drugiej jednak strony, jest to tylko kwestia wprawy. Z czasem każdy jest w stanie nauczyć się szyć porządne etui na dokumenty.

To samo dotyczy również wyboru materiału. Początkowy brak doświadczenia często powoduje dobór nieodpowiedniego materiału. Zły materiał może sprawić, że etui na dokumenty bezie się dziurawiło, co może skutkować na przykład zgubieniem karty kredytowej. Wydaje się jednak, że również w tym przypadku nabranie doświadczenia rozwiąże problem.

Wykonywanie męskiej galanterii samodzielnie wydaje się bardzo sensowne. Warto jednak pamiętać, iż na początku etui na dokumenty może nie wyglądać dokładnie tak jak sobie wymarzyliśmy. Jednakże, z czasem męska galanteria szyta przez nas samodzielnie na pewno zacznie wyglądać tak jak powinna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij