Czy aby na pewno róż? Jak zmieniają się trendy w zdobnictwie kobiecej biżuterii

Niewątpliwie, trendy jeśli chodzi o dobór biżuterii wciąż się zmieniają. Czasami, aż nie sposób za nimi nadążyć. Jeśli chodzi o mężczyzn, zmiany nie są tak duże. Generalnie, od wielu lat panują mniej więcej te same zasady, jeśli chodzi o zegarki męskie, czy w ogóle biżuterię męską. Natomiast biżuteria damska to już temat o wiele trudniejszy.

Dominacja koloru różowego

Od pewnego czasu, bardzo popularna jest biżuteria zdobiona kolorem różowym. Dotyczy to pierścionków, kolczyków, jak i w zasadzie całej biżuterii damskiej. Jednakże, coraz częściej mówi się o tym, iż różowy jest trendem zanikającym.

Wydaje się, iż moda na wyrazistą, różową biżuterię powoli przemija. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że noszenie różowej biżuterii jest źle widziane. Jednakże, wydaje się iż obecnie, wskazane jest ono tylko dla niektórych kobiet. Niewątpliwie, różowy nie pasuje do każdej kobiety. Trendy panujące przez ostatnie lata były jednak takie, że w zasadzie kobiety w każdym wieku mogły nosić różową biżuterię. Obecnie jednak, jest to dobrze widziane raczej tylko w przypadku młodych dziewczyn.

Nie ma wątpliwości, że biżuteria damska dla nastolatek jest zupełnie inna od tej dla kobiet dojrzałych, czy nawet dla młodych kobiet przed trzydziestym rokiem życia. To co wypada nosić nastolatce nie zawsze wypada nosić starszym kobietom. Ponadto, zdaje się, że do pewnego przynajmniej stopnia działa to również w drugą stronę. Jeśli nastolatki zakładają bardzo stonowaną biżuterię, przeznaczoną raczej dla kobiet w starszym wieku to wygląda to dosyć śmiesznie.

Odpowiednie dopasowanie biżuterii

Niewątpliwie, wielką zmianą jeśli chodzi o trendy dotyczące biżuterii damskiej jest jej dopasowywanie do odpowiednich sytuacji. Niegdyś, wszystkie kolczyki czy pierścionki były wymyślnie zdobione. Niezależnie od tego, na jaką okazję były przeznaczone. Po prostu, przez pewien czas noszenie biżuterii, która była bardzo widoczna i wymyślna było modne. Niezależnie od tego, na jaką okazję kobieta zakładała biżuterię, miała być ona bardzo widoczna.

Obecnie, niedopuszczalne jest w niektórych sytuacjach ubranie biżuterii, która jest wymyślna. Chodzi tu o to, iż w niektórych okolicznościach nie powinno zakładać się na przykład biżuterii z różowymi dodatkami.

Niewątpliwie, podczas oficjalnych spotkań, czy tez jakiś przyjęć rodzinnych, biżuteria damska, jaką ubiera kobieta powinna być maksymalnie stonowana. Kolorowe dodatki nie są w takich sytuacjach mile widziane. Nawet w przypadku nastolatek nie są w tej sytuacji mile widziane kolorowe wstawki. Dlatego też, biżuteria damska przeznaczona na takie oficjalne okazje nie zawiera raczej żadnych dodatkowych wstawek w dobrze widocznych kolorach. Producenci biżuterii damskiej wiedzą bowiem doskonale co jest w modzie i dostosowują do tego produkcję.

Z drugiej strony, wyjście na przykład na dyskotekę w stonowanej i niewidocznej biżuterii również nie jest dobrym pomysłem. Dlatego też, biżuteria tworzona właśnie na takie okazje jest zupełnie inna. Jest to biżuteria, której kształty są zwykle bardzo niestandardowe. Ponadto, kolory biżuterii damskiej, która przeznaczona jest na sytuacje mniej oficjalne są o wiele odważniejsze. Tym nie mniej, zastosowanie różu nie jest już tak duże jak kiedyś.

Dopasowanie do wyglądu

Oczywiście, biżuteria damska tworzona jest z myślą o sytuacjach, w jakich będzie noszona. Jednakże, jest ona tworzona również z myślą o tym, jakiego typu kobiety będą ją nosiły.

Warto zauważyć, że podobnie jak kiedyś na każdą okazję noszono biżuterię wyróżniającą się, tak samo nie zwracano również uwagi na to, aby biżuteria damska była dopasowana do wyglądu konkretnej kobiety. Jeśli jakaś biżuteria damska była modna, to nosiła ją każda kobieta, bez względu na swój wygląd, na rodzaj makijażu czy fryzury.

Obecnie jest zupełnie inaczej. Dzisiaj, biżuteria damska powstaje z myślą o konkretnym typie kobiet. Innego rodzaju biżuteria przeznaczona jest dla kobiet o ostrych rysach twarzy, a inna dla kobiet o łagodnej twarzy. Ponadto, zupełnie inna biżuteria damska przeznaczona jest dla kobiet, które stosują bardzo mocny makijaż, a inna dla tych, których makijaż jest bardzo delikatny.

Niewątpliwie, warto dobierać biżuterię damską dopasowaną do własnej urody jak i do odpowiedniej sytuacji. Niewątpliwie, czasami nie jest to wcale proste. Jednakże, prędzej czy później każda kobieta zaczyna czuć, w jakiej biżuterii wygląda dobrze, a jaka biżuteria damska raczej nie za bardzo do niej pasuje. Wyczucie to wydaje się być zawsze jedynie kwestią czasu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij