Białe jeansy

Niektóre ubrania będące w kobiecej garderobie budzą niepotrzebne kontrowersje. Na pewno przykładem takiego elementu ubioru są białe jeansy, które są modne, ale wielu osobom kojarzą się one z prowincjonalną modą. Nie oznacza to jednak, że taka stylizacja jest błędem, wiele zależy od tego, jak będziemy wykorzystywać tego typu jeansy w praktyce.

Moda na białe jeansy to przede wszystkim gorące lata osiemdziesiąte. To właśnie wtedy obnoszono się z taką modą w postaci szerokich jeansów i odpowiednio stylizowanych kurtek. Bardzo często z tą modą kojarzono głównie młodzież, a także inne osoby o typowo podwórkowym stylu. Biały denim nie był więc rozpoznawalny ani ceniony jednak ostatecznie całość przeszła gwałtowną metamorfozę i stała się ulubioną kreacją pań.

Odwrócenie proporcji

Dziś nikt nie wyobraża sobie życia bez białych rurek oraz przykrótkich kurteczek, które zupełnie na nowo definiowały cały styl. Przestał on być kojarzony z młodzieżą, a jednocześnie stał się bardzo charakterystycznym i rozpoznawalnym znakiem elegancji, która raz na zawsze zatarła granicę między modą a wcześniejszym kiczem.

Biały jeans na dobre wszedł do mody i był to w pełni oryginalny styl w najlepszym wydaniu, co przełożyło się na zmianę ubioru wielu ludzi. Jak wiadomo, w modzie następuje czas, kiedy to dane kreacje powracają z podwójną siłą na salony i tak samo jest dzisiaj z białymi jeansami.

Odpowiedni sposób łączenia

W obecnych czasach połączenie jeansów z inną częścią garderoby jest działaniem spontanicznym, które mimo wszystko wpasowuje się dobrze we współczesny świat mody.

Nie jest to najlepsze zestawienie, ale poprzecieranie kolana, wystrzępione miejsca z różnymi naszywkami i innymi dodatkami, są jednocześnie bardzo proste w ogólnym odbiorze. Biały denim bez problemu zestawimy z prostymi ciuchami o neutralnych kolorach. Ubrania tego typu pasują również do mocniejszych odcieni, ale wtedy sam styl traci na tym wszystkim swój pierwotny urok i możemy wyglądać zbyt wakacyjnie, co w przypadku samego stylu jest działaniem zupełnie niezamierzonym. Tego typu ubrania nie pasują w żaden sposób do różowych bluzek czy koszulek, ponieważ całość wygląda zbyt cukierkowo. To właśnie dlatego wszystkie elementy ubrania, muszą być odpowiednio stonowane, tylko wtedy zakładanie białych jeansów ma sens. Wszystko, co założymy na siebie, powinno wyrażać nasz charakter, chodzi tu o specyficzne podejście bez jakiś większych zestawień, które mogą zwyczajnie nie współgrać z dolną częścią kreacji. Jeśli zastosujemy całkowicie białą stylizację, to na pewno będzie to świetne posunięcie, ponieważ wtedy kobieta wygląda naprawdę olśniewająco.

Jaka kurtka do białych jeansów?

Jeśli już konieczne dobieramy kurtkę do jeansów, to najlepiej postawić na rozmiar oversize, ponieważ w praktyce wyglądem są one najbardziej zbliżone do lat 80 i oddają ten charakterystyczny klimat tamtych czasów.

Moda retro musi być odpowiednio przez nas kontrolowana, nie możemy założyć nowoczesnych kreacji, starając się szukać między ubraniem określonego połączenia. To się na pewno nie uda, ponieważ białe jeansy należy traktować nieco inaczej, niż w przypadku innych ubrań. Nadal jest to ciekawe rozwiązanie stylistyczne, ale musimy liczyć się z tym, że wybór przykrótkiego bolerka nie będzie dzisiaj dobrze odbierany, ze względu na fakt, że w modzie nastąpiły duże zmiany i niektóre elementy ubioru, są bardzo passe w stosunku do innych ubrań, które dzisiaj królują w modzie miejskiej. Nie każda kobieta zdecyduje się na chodzenie w takiej stylizacji, ale nie oznacza to, że moda na białe jeansy tak szybko przeminie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij