Skąd hurtownie butów zaopatrują się w towar?
Aktualny asortyment hurtowni sprzedających obuwie damskie może przyprawić niejedną wielbicielkę oryginalnych butów o prawdziwy zawrót głowy. Tym razem chcielibyśmy zastanowić się nieco głębiej, skąd hurtownie obuwnicze sprowadzają oryginalne typy butów. Sposobów może być co najmniej kilka.
Nie da się ukryć, że na polepszenie stanu magazynów sklepowych z obuwiem wpłynęły nowoczesne technologie. Internet sprawił, że dziś łatwiej jest sprowadzić do sklepów określony towar z najodleglejszego miejsca na świecie. Dzięki temu nawet najbardziej egzotyczne i trudne do zdobycia buty mogą w mgnieniu oka stać się własnością konsumentki.
Kontakt między dostawcami, utrzymywany drogą Internetu sprawia, że w ciągu jednego miesiąca do określonego magazynu trafić może nawet kilka tysięcy par butów. Niejedna nowoczesna hurtownia butów damskich i męskich działająca w Polsce, taka jak Sosimply, inwestuje we współpracę z partnerami z rynku obuwniczego z terenu całej Europy.
Współpraca ta przynosi obustronne korzyści. W tej chwili także branża obuwnicza w Polsce jest tak silnie rozbudowana, że towar jakością zdecydowanie dorównuje butom sprowadzanym z zagranicy, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było takie oczywiste.
Buty na poziomie europejskim
Krajowi producenci obuwia zaopatrują 2/3 sklepów obuwniczych. Nie przeszkadza to jednak powodzeniu obuwia zagranicznych firm. Ścisłą czołówkę państw, z których pochodzą najlepsze jakościowo buty można łatwo sklasyfikować. Wśród importerów obuwia prym wiodą Niemcy oraz Anglia.
Buty niemieckie oraz angielskie wyróżniają się niezwykłą solidnością wykonania. podeszwy utrzymują stabilność nawet po długim czasie użytkowania. Zaletą jest także bogata gama kolorystyczna. Buty damskie w hurtowniach lśnią wszystkimi odcieniami, jakie tylko współczesna kobieta może sobie wyobrazić.
Buty bez względu na przeznaczenie, dzienne, wieczorowe, eleganckie, czy bardziej sportowe z łatwością dopasować można do dowolnie wybranych stylizacji. Istnieją do wyboru modele wkładane, jak i wiązane, a także zapinane na wszelkiego rodzaju opcje oparte na indywidualnych konstrukcjach projektantów.
Buty muszą mieć oprawę
Buty zagranicznych dostawców dość często odróżnia od butów krajowych sposób opakowania. Buty amerykańskie, czy choćby holenderskie wielokrotnie okazują się mieć znacznie staranniej i profesjonalniej opracowane opakowania. Pełnią one jak najbardziej funkcje reklamowe i podnoszą tym samym jakość estetyczną towaru.
Szczególnie buty amerykańskie mają w najdrobniejszym detalu opracowane formy opakowań, które w praktyce są skonstruowane czasem tak fantazyjnie, że i po rozpakowaniu butów służą w dalszych celach przechowywania. Eleganckie buty w ładnej oprawie to motyw znany na zachodzie od bardzo dawna, u nas zaczął być doceniany właściwie dopiero w momencie kształtowania się wolnego rynku, na początku lat dziewięćdziesiątych, gdy każda początkująca firma obuwnicza starała się o to, by przyciągnąć jak najwięcej klientów. Dziś opakowania na buty sprowadzane są nie tylko z innych krajów wraz z towarem, ale wytwarzane także na miejscu dzięki nowoczesnemu sprzętowi drukarskiemu.
Co do Chin
Nie można też zapominać o Chinach jako o jednym z najbardziej ekspansywnych dostawców butów do Polski. Jakość tych produktów w dużej mierze pozostaje dyskusyjna, bo są wytwarzane metodami „na ilość, a nie na jakość”. Ich powodzenie tłumaczy jedynie niska cena, przystępna na kieszeń każdego z nas.
Wiele rodzajów obuwia z Chin stanowi też podróbki butów z zachodu, na co trzeba uważać, by niepotrzebnie nie tracić pieniędzy. Już lepiej dołożyć nieco więcej na wymarzone buty z Anglii lub Stanów Zjednoczonych. Czasem zapłacić można sporo, ale za to zyskuje się pewność, że w naszych rękach jest rzeczywiście towar najwyższej jakości.
Otwarte granice – but krąży z rąk do rąk
Nie zapominajmy także o rynku wtórnym obuwia. Choć dla niektórych brzmieć to może zaskakująco, w sklepach z używaną odzieżą znaleźć zawsze można też sporo par unikalnych butów. Zazwyczaj są to pojedyncze egzemplarze, niedostępne w oficjalnych sklepach jako towary fabryczne. Takie buty mają często zaskakujące pochodzenie. Są naznaczone historią.
Artykuł powstał dzięki internetowej hurtowni odzieży damskiej Sosimply