Izolacja Balkonu

Balkon to rozwiązanie bardzo praktyczne, cieszące się dość dużą popularnością. Tego typu rozwiązania sprawdzają się między innymi w blokach.

W domach jednorodzinnych tego typu wykorzystanie balkonu wydaje się bardziej kłopotliwe, ze względów czysto technicznych. Pomimo wszystko to wcale nie oznacza, że nie da rady przeprowadzić takiego projektu. Nikt nie powiedział, że musimy całkowicie z tego zrezygnować, ale jeśli decydujemy się na zastosowanie balkonu, to pamiętajmy przede wszystkim, aby zając się jego izolacją. Tutaj należy zadbać nie tylko o samą warstwę przeciw wodną, ale i termiczną, ponieważ tylko wtedy balkon jest w stanie spełniać swoje funkcje. Aby wszystko było poprawnie uszczelnione, nie wystarczy tylko i wyłącznie warstwa uszczelniająca, tylko do tego wszystkiego musi być też odpowiednia płyta i to docieplona, aby mogła spełniać swoją funkcję. Oczywiście poszczególne elementy wymagają paroizolacji, jeśli wszystkie działania są wykonywane nad pomieszczeniem ogrzewanym.

Odpowiednie rozwiązania techniczne

Płyta balkonowa zazwyczaj w takich układach technicznych jest niczym innym jak przedłużeniem płyty stropowej, co ma bardzo konkretne znaczenie. W momencie, gdy widzimy miejsce przerwania, to w określonym punkcie tworzy się mostek termiczny, przez który może uciekać ciepło, co można łatwo porównać z nieocieploną ścianą zewnętrzną.

Jeśli ocieplimy całość bezpośrednio od strony zewnętrznej, jesteśmy w stanie zredukować mostki cieplne, co jednocześnie wpłynie na poprawę warunków klimatycznych. Teraz wystarczy tylko odpowiednia hydroizolacja tak, aby woda bezpośrednio spływała, a nie zostawała na powierzchni. Oczywiście w praktyce należy zadbać o to, aby sama płyta była zabezpieczona określoną warstwą uszczelniającą. W przypadku profesjonalnej hydroizolacji możemy zastosować odpowiednie rozwiązania systemowe, ponieważ charakteryzują się one wysoką skutecznością.

Porady praktyczne

Taras czy balkon to jedna z bardziej znanych konstrukcji stosowanych w architekturze. Warto podkreślić, że tego typu dodatki dodają ciekawego charakteru każdemu budynkowi bez wyjątku. W wielu przypadkach pośpiech oraz inne czynniki przyczyniają się do wykonania niewłaściwej hydroizolacji, która posiada w sobie błędy, co faktycznie widać dopiero, wtedy gdy, temperatura spada poniżej zera. Naprawa takiego błędu wcale nie jest taka oczywista, ponieważ wszystko wiąże się z przebudową, a co za tym idzie z kosztami.

Istnieją dwa uniwersalne sposoby na odprowadzenie wody z balkonu. Możemy do tego celu wykorzystać uszczelnienie powierzchniowe lub bardziej popularny w kręgach budowlanych drenaż.

Uszczelnienie jest ważne

Oczywiście, całość zazwyczaj składa się z uszczelnienia zespolonego, dzięki czemu o wiele lepiej działa w praktyce. Warto pamiętać, że praktyczna izolacja zawsze sprawdza się w porach zimowych, kiedy to balkon czy nawet taras jest właściwie ogrzewany i nie ma ogromnego spadku temperatury, dzięki czemu mamy pełny komfort.

Trzeba przyznać, że tego typu rozwiązania na pewno spodobają się wielu ludziom, zwłaszcza jeśli cenimy sobie odpowiednio wykonaną pracę. Należy pamiętać, że każde rozwiązanie jest użyteczne pod warunkiem, że umiemy je w odpowiedni sposób wykorzystać. Liczy się odpowiednie dostosowanie materiału i jego użytek a wszystko inne wydaje się mieć o wiele mniejsze znaczenie, dlatego izolacja to podstawa. Bez odpowiedniego przygotowania nigdy nie jesteśmy w stanie poprawnie wykonać wszystkich czynności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij