Relaks w mieście Mikołaja Kopernika. Jak zaplanować wyjazd

Relaks w mieście Mikołaja Kopernika. Jak zaplanować wyjazd?

Toruń i okolice to idealne miejsce na weekendowy wyjazd. W telegraficznym skrócie podpowiadamy, co można podczas niego zobaczyć.

Jesienna i zimowa aura nie sprzyja podróżom. Krótsze dni i niskie temperatury nie muszą jednak oznaczać nudy w czterech ścianach domu. Tymczasem niedługi, weekendowy wypad do innego miasta może przynieść wam mnóstwo wrażeń i na pewno pozwoli „naładować akumulatory” przed kolejnymi tygodniami. Miejscowości wartych odwiedzenia jest w naszym kraju całe mnóstwo. My tym razem polecamy Kujawy i Pomorze wraz z niekwestionowaną perłą tego regionu – Grodem Kopernika. Wyjaśniamy, jak zorganizować wyjazd do tego miasta – co zobaczyć i jak wybrać hotel w Toruniu.

Atrakcje Torunia. Co warto zobaczyć w Grodzie Kopernika?

Miejsc wartych zobaczenia w Toruniu jest tak wiele, że omówienie wszystkich wymagałoby co najmniej średniej objętości książki. Na największą uwagę zasługuje na pewno Stare Miasto, pełne gotyckich zabytków, na czele z Ratuszem Staromiejskim, licznymi kamienicami (w jednej z nich zlokalizowany jest Toruń Hotel SPA Nicolaus****), kościołami (m. in. Podwyższenia Krzyża Świętego czy św. Jakuba) oraz bramami i basztami wchodzącymi w skład murów miejskich. Na miłośników budownictwa z początku XX wieku mnóstwo atrakcji czeka zaś na Bydgoskim Przedmieściu, będącym jednym z największych skupisk secesyjnej i modernistycznej architektury na północy kraju.

Nie tylko Toruń. Co odwiedzić w kujawsko-pomorskim?

Toruń warto odwiedzić nie tylko ze względu na zabytki zlokalizowane w samym mieście. W ciekawe miejsca obfitują również jego bliższe i nieco dalsze okolice. Toruń może okazać się świetną bazą do zwiedzania innych miast – przede wszystkim Chełmna, Brodnicy (obu również słynących z gotyckich i renesansowych zabytków) oraz Bydgoszczy. Nudzić nie powinni się również miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tym polecamy wycieczkę do rozpościerającej się tuż za granicami miasta Puszczy Bydgoskiej oraz na położone nieco dalej Pojezierze Brodnickie i do Doliny Dolnej Wisły.

Gdzie spać w Toruniu? Nie rezygnuj z komfortowych warunków

Atutem Torunia jest też baza hotelowa. Bez względu na to, jakiego standardu oczekujecie, w Grodzie Kopernika znajdziecie obiekty dostosowane do waszych potrzeb – od pensjonatów, aż po hotel butikowy. Ten drugi warto wybrać przede wszystkim, kiedy zależy wam na tym, by wypad do Torunia pomógł zregenerować nadszarpnięte siły – swoim gościom oferuje on między innymi relaks w jakuzzi czy suchej saunie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij