Nowoczesny sex shop, czyli zakupy bez zażenowania

Nowoczesny sex shop, czyli zakupy bez zażenowania

Niewiele sklepów wywołuje takie emocje jak sex shop. Dla większości jest to miejsce, do którego warto zaglądać. Część jednak nadal uważa, że akcesoria erotyczne to oferta głównie dla mniejszości seksualnych. Jak zmieniały się sklepy tego typu i na co można w nich liczyć współcześnie?

Z apteki do sex shopu

W Europie Zachodniej profesjonalne gadżety erotyczne są znane od lat. Sklepy, które je oferują, wpisały się w panoramę głównych ulic większych i mniejszych miast. Podstawową zasadą miejsc tego typu jest ich dostępność tylko dla osób dorosłych. Zabawki erotyczne wiele lat kojarzono z zaburzeniami seksualnymi. W XIX wieku zaczęto stosować prototyp wibratora do leczenia histerii u kobiet. Przy okazji tej terapii panie odkryły, że akcesorium może być także źródłem przyjemności. W przedwojennej reklamie, umieszczonej w polskiej prasie pisano, że wibrator „przywraca zdrową i piękną cerę, czyniąc całe ciało jędrnym”. Gadżetów erotycznych szukano wtedy nie w sex shopie a w aptekach.

Za ciemną kotarą

Ponieważ asortyment sex shopu nie jest przeznaczony dla każdej kategorii wiekowej, wystawę sklepu stacjonarnego zwykle kamuflowano. Oszczędna ekspozycja asortymentu w połączeniu z ciemną kotarą rozpalała wyobraźnię, ale niekoniecznie zachęcała do wejścia. Do dziś wiele osób nie odwiedza takich sklepów. Nie przekonuje ich nawet komunikatywny sprzedawca, który o poszczególnych zabawkach mówi prawie tak lekko, jak o kosmetykach. Dla tych, którzy chcieliby dokonać erotycznych zakupów, doskonałą alternatywą jest sklep online. Można w nim przejrzeć produkty bez skrępowania a wybrane gadżety otrzymać w neutralnym opakowaniu.

Nowoczesny sex shop, czyli zakupy bez zażenowania

Mniej wulgarnie, bardziej fachowo

Nowoczesne sex shopy to nie tylko dyskretne zakupy, ale także wiele fachowych porad. Świadczy o tym blog sklepu Kinky Winky. Sprzedający nie nastawia się wyłącznie na handel, ponieważ swoich klientów chce również edukować. Porady w stylu jak przygotować się do seksu analnego, jak wybrać dildo lub w jaki sposób dbać o higienę gadżetów erotycznych to zwykle są konsultowane ze specjalistami. Współczesne sex shopy nie epatują już wulgarnymi zdjęciami okładek filmów dla dorosłych. Ich strony internetowe są miłe dla oka i w zabawny sposób zachęcają do poszerzania seksualnych horyzontów.

Dlaczego warto kupować gadżety w profesjonalnym sex shopie? Bo to sklep tematyczny, w którym nie ma przypadkowych produktów. Jego oferta jest selekcjonowana pod kątem jakości, dzięki czemu klienci mogą liczyć na bezpieczne zakupy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij