Jak na rajdzie – ranking najlepszych rowerów do crossu

Rower crossowy można z całą pewnością określić mianem uniwersalnego – stanowi on bowiem połączenie zalet różnych rodzajów rowerów w jednym modelu, integrując w sobie cechy roweru górskiego oraz szosowego. Rowery crossowe sprawdzają się więc zarówno podczas jazdy po asfaltowym podłożu, jak i w bardziej wymagających terenach.

Aspekty konstrukcyjne roweru crossowego

Uniwersalność roweru crossowego wynika w dużej mierze z kół, w jakie jest wyposażony – są one bowiem cieńsze i większe niż w rowerze górskim, dzięki czemu modele crossowe lepiej radzą sobie podczas jazdy po mieście, jak również na dalszych, płaskich odcinkach.

Rama rowerów crossowych jest lekka oraz bardziej elastyczna niż w klasycznych górskich modelach – należy zwrócić uwagę na jej kształt oraz rozmiar podczas zakupu roweru, gdyż ten element jest jednym z najistotniej wpływających na komfort jazdy.

Warto zaznaczyć, że modele crossowe uwzględniają rozgraniczenie na męski oraz damski rodzaj ramy – główna różnica polega na subtelnym pochyleniu ramy, w celu ułatwienia wsiadania na rower w modelach kobiecych, jak również na ich delikatniejszej kolorystyce.

Wybór roweru crossowego – kluczowe aspekty

Istotną kwestią podczas zakupu roweru jest jego przeznaczenie – warto się nad nim zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie danego modelu, gdyż rower odpowiednio dopasowany do indywidualnych preferencji jego użytkownika zapewni długoletnią satysfakcję oraz komfort jazdy.

Krótkie zestawienie najbardziej popularnych rowerów crossowych

Wybór roweru może wydawać się trudny, zwłaszcza dla osób, które nie są wtajemniczone w informacje o najbardziej polecanych oraz wartych inwestycji modelach. Z tego względu zasadnym wydaje się stworzenie krótkiego rankingu rowerów do crossu, który znajduje się poniżej.

Merida Crossway 20-V 2016

Ten rower można śmiało polecić w odniesieniu do jazdy po asfaltowych lub szutrowych drogach – z uwagi na wyprofilowane opony wspomniany model doskonale poradzi sobie na podobnych nawierzchniach. Unikalna konstrukcja ramy zapewnia bardziej efektywne hamowanie oraz większą precyzję kierowania. Rower posiada amortyzowany widelec – jest to część występująca z przodu i z tyłu ramy, w której zamontowane są koła. Amortyzacja zapewnia komfort jazdy oraz jej bezpieczeństwo.

Wheeler Brazilian 14

Rowery Wheeler to szeroka gama jednośladów, z których wymieniony model stanowi jedną z najdroższych, jednak wyjątkowo zachęcających propozycji. Jego cena wynika z realnie wysokiej jakości wykonania oraz użycia surowców zapewniających o bezpieczeństwie oraz komforcie podczas użytkowania. Wydaje się więc, że warto zainwestować większą kwotę pieniędzy, mając na uwadze długoletnie korzystanie z zakupionego sprzętu.

Ciekawą propozycją mogą okazać się także inne rowery Wheeler, które stanowią bogatą ofertę modelów crossowych z różnych przedziałów cenowych.

Leader Fox Sumava Gent 2015

Z kolei ten model adresowany jest do użytkowników utwardzonych dróg i miejskich ścieżek rowerowych – opony w tym rowerze są średniej szerokości, a ich średnica umożliwia dynamiczne przemieszczanie się po płaskim i twardym podłożu. Przednie zawieszenie zapewnia wprawdzie komfort podczas jazdy po nierównych polnych ścieżkach, jednak omawiany rower najlepiej sprawdza się w mieście oraz podczas szybkiej jazdy turystycznej.

Romet Orkan 1.0

To jeden z najtańszych modeli, będący propozycją roweru crossowego, którego jakość potwierdzona jest znaną marką, obecną na rynku od wielu lat. Główną zaletą tego modelu jest wyjątkowa dbałość o szczegóły, dzięki czemu rower staje się korzystny pod względem wizualnym, jak również funkcjonalnym. Szeroka kierownica zapewnia komfort jazdy, co jest jednym z podstawowych wyznaczników jakości roweru.

Unibike Flash 2015

Ten model określany jest w rankingach rowerowych jako prosty, trwały oraz wygodny – wydaje się więc, że posiada wszystkie istotne cechy, odnoszące się do jednośladu. Jazda tym rowerem daje możliwość mobilności oraz szybkości, przy jednoczesnym zachowaniu komfortowej sylwetki rowerzysty. Warto zaznaczyć, że odpowiednia pozycja ciała podczas jazdy na rowerze jest znacząca w odniesieniu do zdrowego kręgosłupa oraz wygody użytkownika roweru.

Reasumując, można stwierdzić, że rynek rowerowy oferuje mnóstwo modeli jednośladów, które stanowią odpowiednią propozycję do jazdy crossowej – łącząc w sobie najważniejsze aspekty przemieszczania się na rowerze, stają się coraz bardziej popularne. Wybierając konkretny model należy zastanowić się nad własnymi potrzebami, które dany rower powinien spełnić.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij