Gdzie najlepiej kupić domowe przetwory mleczne i wędliny?

Jedzenie może być przyjemnością. Właściwie – jedzenie powinno być przyjemnością. W końcu człowiek je po to, by żyć, ale… Ale jedzenia nie należy traktować w kategoriach przykrego obowiązku. Jedzenie należy do jednej z tych małych, życiowych i bardzo codziennych przyjemności.

Przyjemności, których naprawdę nie warto jest sobie odmawiać – w końcu życie jest na to zdecydowanie zbyt krótkie. A ludzie to jedyny gatunek, który jedzenie podniósł aż do rangi sztuki. Warto z tego korzystać. A także naprawdę bardzo warto również czerpać z tego przyjemność. 

Jesteś tym, co jesz

Nie od dziś znane jest powiedzenie „jesteś tym, co jesz”. Czy jest prawdziwe? Jeżeli tylko nie traktować go w sposób bardzo dosłowny – tak. W końcu poprzez jedzenie człowiek dostarcza sobie składników odżywczych, które potrzebne mu są do życia. Sprawia to, że faktycznie można się uważać za to, co się je. Bo w końcu to właśnie jedzenie podtrzymuje nasze ciało przy życiu, a cały organizm jako taki w dobrym zdrowiu. A to wartość, której w żaden sposób przecenić się zwyczajnie nie da.

Jedz rozsądnie!

Jedzenie dzieli się na to gorsze i lepsze jakościowo. Nie da się temu zaprzeczyć – dlatego właśnie jeść trzeba z głową. Nie da się ukryć – przetwory mleczne – wszelkiego rodzaju sery i inny nabiał to rzeczy bardzo smaczne. Tak samo smaczna jest wędlina. Jednak te, które dostępne są w hipermarketach… Cóż, dość będzie powiedzieć, że nie przedstawiają one sobą zbyt wielkiej wartości. Chociaż to określenie stanowi naprawdę duży eufemizm.

Bliżej prawdy będzie stwierdzenie, że… Koło prawdziwych, zdrowych i smacznych wędlin czy przetworów mlecznych to, co jest dostępne w hipermarketach nawet nie leżało. Mimo to nadal wielu, naprawdę wielu ludzi to kupuje. Dlaczego? Z kilku powodów.

Po pierwsze – istnieje pewne kryterium ceny. Polacy nie należą do najbogatszych narodów. Wciąż dla wielu ludzi bardzo ważna jest cena. Gotowi są kupić cokolwiek, byle było o kilka-kilkadziesiąt groszy tańsze. Kolejnym kryterium jest… Czas. W hipermarkecie można kupić wszystko. Zrobić każdy rodzaj zakupów za jednym zamachem. Sprawia to, że nie trzeba chodzić po wielu miejscach, wybierać, szukać i marnować swojego czasu i energii. Ale czy naprawdę to jest marnowanie czasu bądź energii? Niezupełnie.

Postaw na zdrowie

W końcu zdrowie to coś, co zdecydowanie jest najważniejsze. Czy na zdrowiu można oszczędzać? Zupełnie nie. Dlatego jeżeli zastanawiamy się, gdzie kupić ser koryciński – lepiej nie jest stawiać na hipermarkety. Można go łatwo dostać poprzez lokalnych wytwórców, np. pod tym adresem: http://www.serowarpodlaski.pl/.

Na przykład taki lokalny ryneczek, małe lokalne targowisko – to prawdziwa skarbnica, jeżeli chodzi o pyszną, zdrową i swojską żywność. W takich miejscach, jeżeli tylko dobrze poszukamy – bez problemu kupimy pyszne, swojskie sery czy ręcznie robione wędliny. 

Dobrym wyjściem może okazać się też wizyta na jednym z jarmarków, które cyklicznie tworzone są chyba w każdym polskim mieście. Jedne są bardziej znane i przyciągają naprawdę sporo ludzi, którzy gotowi są na taki jarmark jechać naprawdę daleko, inne są mniej znane. Jednak wszystkie one są godne odwiedzenia.

Na takich jarmarkach bardzo często, praktycznie zawsze, prezentują się gospodarstwa ekologiczne ze swoimi ekologicznymi produktami żywieniowymi, w tym, oczywiście z przetworami mlecznymi czy własnoręcznie robionymi wędlinami lub kiełbasami. 

Kolejnym wartym uwagi miejscem w poszukiwaniu produktów zdrowych, swojskich i pełnowartościowych są oczywiście… Zaprzyjaźnieni gospodarze na wsi. Kto jak kto, ale tacy ludzie na pewno nie sprzedadzą nam wybrakowanych przetworów mlecznych. Jednak nie każdy ma takie szczęście, by móc się pochwalić taką znajomością – nadal nic straconego. Na pewno wśród grona znajomych znajdzie się ktoś, kto taką znajomość ma. Warto popytać. 

A co ze sklepami? Czy warto odwiedzać sklepy? Oczywiście. Przecież sklepy to nie tylko samo zło. Dobre sklepy wędliniarskie, które proponują produkty bio są bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto szuka zdrowych produktów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij