Filozofia Lagom – jak stosować ją na co dzień?

To filozofia życia, która sprawia, że Szwedzi są szczęśliwi i zrelaksowani. Dowiedz się, na czym polega i jak stosować ją każdego dnia.

„Lagom” to szwedzka filozofia, która skupia się na utrzymaniu równowagi w życiu. To pojęcie, które nie ma dosłownego tłumaczenia, ale najbliżej mu do „właśnie w odpowiedniej ilości”. Nie za dużo, nie za mało, ale coś pomiędzy, coś, co jest „właśnie odpowiednie”. Lagom uczy, jak być szczęśliwą tu i teraz, z tym, co masz. Sprawdź, jak łatwo wprowadzić jej zasady do swojego życia.

Lagom a codziennie pokusy

Zacznijmy od potrzeb. Przyglądając się codziennej gonitwie, łatwo zrozumieć, jak często jesteśmy niewolnikami konsumpcjonizmu. Czy naprawdę potrzebujesz kolejnej pary butów albo kolejnego gadżetu? Czy te rzeczy przynoszą Ci prawdziwe szczęście, czy tylko chwilową radość? Lagom zachęca do refleksji nad tym, co naprawdę jest Ci potrzebne do życia, a co jest tylko „presją otoczenia” czy stworzonym przez marketing pragnieniem. Zatrzymaj się na chwilę i zastanów, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Może okaże się, że mniej znaczy więcej, a prostota przynosi prawdziwe zadowolenie.

Drugim ważnym elementem lagom jest umiar. W dobie obfitości łatwo zapomnieć, że można cieszyć się rzeczami w umiarkowany sposób. Nie chodzi o to, by pozbawiać się przyjemności, ale o to, by czerpać z nich radość z umiarem. Czy to kawałek ulubionej czekolady, czy wieczór spędzony na oglądaniu serialu – lagom podpowiada, że kluczem do satysfakcji jest równowaga. Nie musisz jeść całej tabliczki czekolady na raz, aby być szczęśliwą. Równie dużą przyjemność może przynieść Ci jej kostka lub dwie.

Lagom a dbałość o środowisko

Zasadą przewodnią filozofii lagom jest również szacunek dla świata naturalnego. Czy to poprzez świadome decyzje konsumenckie, oszczędzanie energii czy dbałość o bioróżnorodność, lagom uczy nas harmonii z naturą. To zrozumienie, że jesteśmy częścią większego systemu, a nasze działania mają wpływ na otaczający nas świat.

Właśnie dlatego opieraj codzienne decyzje o to, co służy środowisku. Zwracaj uwagę na to, jaki środek transportu wybierasz, w jakich warunkach powstają Twoje ubrania, jedzenie czy elektronika. Wybieraj produkty, które są tworzone w zgodzie ze środowiskiem. Czy to w przypadku kosmetyków, detergentów czy też suplementów diety tworzonych w zgodzie z naturą, tak jak suplementów marki Naturell.

Naturell – w zgodzie ze szwedzką filozofią życia

Suplementy Naturell zostały stworzone w oparciu o filozofię lagom, ponieważ w myśl tej filozofii są dokładnie „w sam raz”. Mają one dostarczyć Twojemu organizmowi dokładnie to, czego potrzebuje. Ani mniej, ani więcej. W ofercie Naturell znajdziesz zarówno uniwersalne witaminy dla kobiet, witaminy dla mężczyzn, składniki mineralne, ekstrakty roślinne o udowodnionym działaniu, kwasy omega, odpowiednio skomponowane suplementy dla dzieci, jak i preparaty dla wegan.

Naturell stawia na metylowane-aktywne, organiczne  i naturalne składniki w swoich suplementach. Na wielu produktach znajdziesz też informację o tzw. czystym składzie. Oznacza to, że w preparatach Naturell nie ma składników wypełniających, barwników czy konserwantów syntetycznego pochodzenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij